Marzenia się spełniają. Nasi siłacze na podium w Mistrzostwach Świata Federacji WPA w Trójboju siłowym

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

W dniach od 30 listopada do 3 grudnia 2017 r w Siedlcach odbywały się Mistrzostwa Świata Federacji WPA w Trójboju siłowym, w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu.
Dzięki wsparciu finansowemu gminy Drawsko Pomorskie oraz sponsorów Renaty Sulima Skorki, Piotra Płażalskiego, Edmunda Olesińskiego, Sylwestra Kmiecika, Krzysztofa Kuligi, Krzysztofa Kalinowskiego, Michała Husakowskiego oraz pomocy organizacyjnej Krzysztofa Kosińskiego w Mistrzostwach Świata udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo w osobach Mariusz Rufkiewicz, Adam Bluj, Karol Frąckowiak i Paweł Grab.
Zawodnicy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcą za okazana pomoc. Dzięki tej pomocy zawodnicy mogli zrealizować swoje marzenia. Pojechali, powalczyli i nie zawiedli, osiągnęli wspaniałe rezultaty.
Najbardziej utytułowanym sportowcem ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych został Mariusz Rufkiewicz, który zdobył trzy tytuły Mistrza Świata Federacji WPA. Pierwszy tytuł to Mistrz Świata w Trójboju siłowym w kat weteran 50-55 lat, dodatkowo Mariusz w tej konkurencji ustanowił cztery REKORDY ŚWIATA (przysiad ze sztangą 232,5 kg, wyciskanie sztangi leżąc 160 kg, martwy ciąg 242,5 kg oraz trójbój 627,5 kg) Drugi tytuł Mistrza Świata M. Rufkiewicz wywalczył w wyciskaniu sztangi leżąc. Trzeci tytuł Mistrza Świata Federacji WPA Mariusz zdobył w martwym ciągu poprawiając REKORDEM ŚWIATA (242,5 kg).

Kolejny zawodnik, który wspiął się na wyżyny to Karol Frąckowiak. Po bardzo wyrównanej walce Karol w kategorii open w wadze do 100 kg w trójboju siłowym zdobył brązowy medal, ale za to w konkurencji martwy ciąg w sprzęcie spec. zdobywa tytuł Mistrza Świata Federacji WPA oraz srebrny medal w konkurencji martwy ciąg RAW.
Paweł Grab rywalizował w kategorii submasters w wadze do 75 kg w trójboju siłowym w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu. W konkurencji trójboju siłowym Paweł ustanawia nowe rekordy (w wyciskaniu sztangi leżąc REKORD EUROPY 152,5 kg a w konkurencji w martwym ciągu REKORD ŚWIATA 222,5 kg) i tym samym zdobywa tytuł Mistrza Świata Federacji WPA . Z kolei w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc Paweł Grab wywalczył tytuł Vice Mistrza Federacji WPA a po zaciętej walce w martwym ciągu zdobywa tytuł Mistrza Świata Federacji WPA.
Czwartym zawodnikiem S.S.S. Rufian Jankowo był Adam Bluj, który w kat. submasters w wadze do 82,5 kg po bardzo wyrównanej i emocjonującej walce, walczył o tytuł Mistrza Świata Federacji WPA w wyciskaniu sztangi leżąc z bardzo dobrym wynikiem 180 kg.
Łącznie na Mistrzostwach Świata Federacji WPA w Siedlcach zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian zdobyli 10 medali w tym siedem złotych, dwa srebrne i jeden brązowy. Poprawili sześć rekordów Świata i jeden Europy.