Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Najlepsze pióro w województwie to Magdalena Wyrzykowska z Liceum w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  SP

Magdalena Wyrzykowska z Liceum w Kaliszu Pomorskim otrzymała tytuł „Najlepszego dziennikarza” województwa zachodniopomorskiego w konkursie „Szkolny Pulitzer”, organizowanym przez „Kurier Szczeciński”. Gratulujemy!
W dniu 17 listopada 2017 r. w szczecińskiej Starej Rzeźni na Łasztowni po raz osiemnasty rozstrzygnięto, do jakich redakcji powędrują nagrody. Magdalenę Wyrzykowską wyróżniło Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Do jej rąk poza honorowym tytułem trafiły nagrody: książki, dyktafon, torba sportowa, pamiątkowy długopis.
Magdalena jest uczennicą drugiej klasy i od dwóch lat pracuje w „Kontraście”, a od roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. – Wiele zawdzięczam pani Aleksandrze Radeckiej, opiekunowi koła dziennikarskiego. To ona wszystkiego mnie nauczyła. I jak widać jej praca nie poszła na marne. Gdy rozpoczynałam swoją przygodę z dziennikarstwem, nie wiedziałam, że to będzie jedno z najlepszych doświadczeń, jakie mogły mnie spotkać. Nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem – komentowała swój sukces licealistka. I dodała, że dedykuje ją całej redakcji, bo tam wszystko się zaczęło.


Warto wspomnieć, że na finałową galę przyjechało dwadzieścia redakcji z województwa zachodniopomorskiego. „Kontrast” reprezentowali: redaktor naczelny Aleksandra Rogan, zastępca Magdalena Wyrzykowska, graficy i osoby składające, Adrian Głogowski i Michał Kozera. Opiekę nad grupą sprawowała kierownik internatu Jadwiga Czerniga.
Organizatorzy jak zawsze zadbali o ciekawy program. Zaczęło się od zbiorowego sadzenia krokusów, następnie szczeciński przewodnik Przemek Głowa opowiadał o Łasztowni i jej dziejach, a Artur Ratuszyński z agencji S-Movens przedstawił projekty przyszłości Śródodrza.
Koleją propozycją dla młodych dziennikarzy była konferencja prasowa. Na dociekliwe pytania, dotyczące m.in. wolności mediów i przyszłości gazet, odpowiadali Małgorzata Duras, rzeczniczka prasowa Kuratorium Oświaty i red. Andrzej Łapkiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego”.
Warto podkreślić, że od początku istnienia „Szkolnego Pulitzera” nad jego przebiegiem i organizacją w imieniu „Kuriera Szczecińskiego” czuwa red. Bogdan Twardochleb, który wielokrotnie podkreślał, że ceni głos młodych ludzi, opisujących i komentujących rzeczywistość. Żegnając się z grupą, zapowiedział swój przyjazd do Kalisza Pomorskiego na spotkanie z całą redakcją gazety.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej