Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Spektakl i koncert na Dzień Niepodległości

  • Napisane przez  Joanna Mączkowska

Kaliscy licealiści z grupy teatralnej „Klepsydra” wystawili z okazji Święta Niepodległości wymowny spektakl oraz wzruszyli publiczność koncertem nostalgiczno-patriotycznych pieśni.
Oba występy, na które przybyli m.in. wiceburmistrz Tomasz Kołtun i radni, odbyły się 10 listopada w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Spektakl „Wspomnienie o pierwszomajowym pochodzie” przypominał w metaforycznej formie minione obrzędy kultu jednostki komunistycznych przywódców kiedy na wszelkie sposoby wychwalano przywódców rządzącej partii, oddając im karykaturalnie hołdy i bezkrytycznie wielbiąc jako „ genialnych strategów”. Pokusa podobnej propagandy wciąż jest groźna na świecie. Zwłaszcza tam, gdzie obywatele przestają upominać się o swoją wolność i prawa. Doskonale oddali to młodzi aktorzy odgrywając swoje role ze zrozumieniem i wyczuciem, ponieważ prawdziwa sztuka nie toleruje dosłowności.
Spektakl oraz koncert w wykonaniu uczniów z „Klepsydry” publiczność nagrodziła oklaskami wzruszona momentami do łez. Za wzruszenia i pobudzenie do refleksji podziękowali na koniec uroczystości Joannie Mączkowskiej (reżyserowi spektaklu i koncertu) , Bogumiłowi Kurylczykowi (autorowi scenariusza) oraz występującym licealistom : dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim- Maciej Rydzewski i wicedyrektor- Katarzyna Witek.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej