Studniówka w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Organziator
  • Galeria
Polonez Polonez

18 stycznia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim zorganizowali tradycyjny Bal Studniówkowy. Odbył się on w auli Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Tradycją studniówek w kaliskim LO jest, że uczniowie co roku wymyślają i projektują dekorację oraz tworzą autorski program artystyczny. Tym razem, uczestnicy balu mogli przenieść się w magiczny świat starego kina, gdzie ze ściennych filmowych klisz spoglądały na nich gwiazdy wielkiego ekranu. 

Bal rozpoczął się przemówieniem Dyrektor Joanny Kuleszy, w którym nie zabrakło wspomnień, refleksji nad upływającym czasem oraz słów mobilizacji przed najważniejszym dla uczniów egzaminem. Po życzeniach sukcesów maturalnych i szampańskiej zabawy studniówkowej przyszedł czas na Poloneza. W rytm utworu Wojciecha Kilara uczniowie ruszyli do tańca, czym przysporzyli wzruszeń licznie zebranym gościom oraz swoim rodzicom. 

Do białego rana przygrywał zespół muzyczny, który szalonymi zabawami przyciągał na parkiet nawet najbardziej odpornych na dźwięki studniówkowiczów. W międzyczasie scena zapełniła się krasnoludkami oraz postaciami z filmów. Czas bowiem przyszedł na program artystyczny, w którym uczniowie przedstawili oryginalną adaptację Królewny Śnieżki. 

We wspaniałych humorach i z pieśnią na ustach młodzież po raz kolejny udowodniła, że potrafi się wspaniale bawić. Teraz przed nimi ostatnia część przygotowań …i za sto dni matura. 

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto