Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W Drawsku Pomorskim zagrali w siatkówkę

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk

Wczoraj (29 października) w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim odbył się turniej piłki siatkowej. Podobnie jak w poprzednich edycjach do turnieju zgłosiły się drużyny zarówno z naszego miasta jak kilka drużyn przyjezdnych.
Rywalizacja prowadzona była w dwóch grupach. Po losowaniu, w grupie „A” znalazły się drużyny „Retro”, „Dream Team Roman”, „FC Po Nalewce” oraz „Mat - Fiz”. Grupę „B” stworzyły „ZIP Skład”, „Czarni” Łobez oraz „UKS Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie.
W grupie „A” bezkonkurencyjny okazał się zespół „FC Po Nalewce”, który z kompletem zwycięstw, bez straty seta awansował do półfinałów. Drugą drużyną, która zakwalifikowała się do dalszej fazy gier był zespół „Dream Team Roman”. Z drugiej grupy do półfinałów zakwalifikowały się drużyny „ZIP Skład” oraz „Czarni” Łobez.
Drużyny, które w swoich grupach zajęły miejsca 3-4 zagrały w „mini turnieju” o lokaty 5-7 w klasyfikacji ogólnej. Ostatecznie piąte miejsce zajęła drużyna „Retro”, wyprzedzając kolejno drużyny „Mat - Fiz” oraz „UKS Olimpijczyk” Drawsko Pomorskie. Warto zaznaczyć, że drużyna Olimpijczyka złożona była z młodych zawodników, na co dzień uczniów drawskiej podstawówki, dla których rywalizacja w drużynach 6 - osobowych była nowością. Młodzi siatkarze pokazali się z naprawdę dobrej strony, a rywalizacja z pewności okaże się dla nich cenną lekcją.


W półfinałach zmierzyli się ze sobą „FC Po Nalewce” z „Czarnymi” Łobez. Goście z Łobza przegrali 2:0. W drugim półfinale „ZIP Skład” również 2:0 pokonał drużynę „Dream Team Roman”.
Najbardziej zaciętym meczem było spotkanie o III miejsce. „Czarni” Łobez po tie-breaku 2:1 pokonali „Dream Team Roman”.
W finale turnieju faworyci zmagań, drużyna „FC Po Nalewce” pewnie pokonała „ZIP Skład” 3:0.
Sędziami zawodów byli Jarosław Łaszczewski, Mariusz Łaszczewski oraz Michał Kulpa.
Zwycięska drużyna otrzymała puchar, natomiast najlepsze trzy drużyny pamiątkowe medale. Nagrody ufundowane zostały przez gminę Drawsko Pomorskie.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej