Advertisement
AMAZON

Chłopcy byli gwałceni i zmuszani do jedzenia surowego mięsa.

  • Napisał 
Chłopcy byli gwałceni i zmuszani do jedzenia surowego mięsa.

Taki tytuł nadała gazeta.pl, inni piszą podobnie „Zarzuty usiłowania zabójstwa i gwałtów na dzieciach dla matki i konkubenta” czytamy w Interii .
W ogólnopolskich mediach ponownie zawrzała informacja dotycząca Katarzyny W. i jej konkubenta, którzy w 2016 r. w Drawsku Pomorskim znęcali się nad dziećmi matki.
Prokuratura Regionalna w Gdańsku ogłosiła nowe zarzuty dla partnerów. Para jest podejrzana m.in. o usiłowanie zabójstwa, gwałty i znęcanie ze szczególnym okrucieństwem. Jak się okazało do wcześniejszych zarzutów o fizyczne znęcanie doszły kolejne dotyczące seksualnego wykorzystywania dzieci. Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim postawiła matce i konkubentowi zarzuty związane jedynie ze znęcaniem się nad chłopcami. Para chciała dobrowolnie poddać się karze, w związku z czym kobieta spędziłaby w więzieniu 4 lata, a mężczyzna - 7.


10 lutego br. w sądzie rejonowym w Drawsku Pomorskim miała odbyć się rozprawa. Sprawa, której przewodniczył sędzia Krzysztof Rhelis nabrała wtedy nieoczekiwanego przebiegu. Dzień wcześniej Prokurator Rejonowy na polecenie Prokuratora Krajowego złożył wniosek do sądu o zwrot sprawy do prokuratury.
Od lutego sprawą zajęli się prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Dziś poznaliśmy efekty ich pracy. Nowe zarzuty to m.in. usiłowanie zabójstwa, znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Konkubent usłyszał także zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Teraz zarówno matce, jak i konkubentowi grozi nawet dożywocie. Od marca ubiegłego roku oboje przebywają w areszcie.

 

Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto