Finałowe granie WOŚP w Świerczynie

  • Napisane przez  Krystian Ignacak
  • Galeria
Finałowe granie WOŚP w Świerczynie

W niedzielę 12 stycznia Świerczyna wraz z całą Polską ,,Grała z pompą” podczas XXII Finału WOŚP. Od rana wolontariusze - uczniowie Zespołu Szkół zbierali datki do puszek. Natomiast w godzinach popołudniowych na sali wiejskiej już przed czasem licznie gromadzili się mieszkańcy okolic Świerczyny. Gdzie organizatorzy zapewnili moc atrakcji dla ciała i ducha. Były smakołyki przygotowane przez Radę Sołecką, Koło Emerytów i Rencistów oraz Radę Rodziców. Szalone i grzeczne fryzury,  pielęgnacja dłoni, pokaz pierwszej pomocy i sprzętu strażackiego prezentowanego przez OSP Świerczyna, malowanie twarzy dla dzieci proponowały Renata Zwierzyńska i włosów - pani Ciechanowicz. Skarbonki wolontariuszy zasilały tez datki za zakup kwiatów doniczkowych i fotografii z ubiegłorocznego finału. Od godziny 16. na scenie tradycyjnie odbywały się występy artystyczne dzieci i mieszkańców: , Zespół ,,Kropelki, zespoły wokalne, grupa teatralna Świerszcze z Czarnym teatrem, występy indywidualne - taneczne  Kornelii Kalinowskiej, Martyny Retkowskiej. 

Zakład Karny w Wierzchowie grający wspólnie ze Sztabem w Świerczynie przekazał również szereg przedmiotów na licytację oraz przeprowadził zbiórkę pieniędzy wśród swoich pracowników i osadzonych.

Na prowadzoną przez Mariolę i Macieja Słomka licytację podobnie jak w ubiegłym roku okoliczni przedsiębiorcy, samorządowcy, osoby prywatne przekazały szereg cennych przedmiotów i usług. Wszystkie licytowane atrakcje znalazły swoich nabywców, a duch rywalizacji wywoływał duże emocje i przyczyniał się do zebrania rekordowej kwoty na rzecz WOŚP. - 10.410 złotych

Tradycyjnie kolejny finał zakończyliśmy ,,światełkiem do nieba” dziękując tym samym wszystkim przybyłym, ofiarodawcom, licytującym, wolontariuszom pracującym przy organizacji imprezy. Sztuczne ognie na placu szkolnym wystrzelili strażacy z OSP w Świerczynie, którzy od kilku lat przyłączają się do wspólnego grania. Pobite podczas tegorocznego finału rekordy: zebrane fundusze, frekwencja mieszkańców, ilość wolontariuszy pracujących przy organizacji świadczy o powodzeniu imprezy ale przede wszystkim o wrażliwości ,aktywności i solidarności społecznej mieszkańców. Do wspólnego grania z Zespołem Szkół przyłączyli się: Biblioteka , Zakład Karny w Wierzchowie, Rada Sołecka, Koło Emerytów i Rencistów, Rada Rodziców, OSP w Świerczynie, ZPD, Nadlesnictwo, radni – J, Janicki, A. Kaczorkiewicz, H, Jutrzenka –Trzebiatowska  i wiele osób prywatnych. W imieniu Fundacji WOŚP koordynator Joanna Kalinowska wraz z całym sztabem przy  Zespole Szkół w Świerczynie składa serdeczne podziękowania  wszystkim ofiarodawcom, licytującym, darczyńcom i wolontariuszom zaangażowanym w organizację finału za zebranie rekordowej kwoty 10.410 złotych na zakup najnowocześniejszych urządzeń na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej  i godnej opieki medycznej seniorów. 

 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej