W Czaplinku powiększyło się przedszkole

  • Napisane przez  SP

W ostatni czwartek (14.09.2017r.) przecięto wstęgę w nowej części przedszkola w Czaplinku. W ciągu dwóch lat Powiat Drawski przeznaczył ponad pół miliona złotych na stworzenie miejsca nauki potrzebnego niepełnosprawnym maluchom oraz miejsc pracy dla kilkunastu wysoko wykwalifikowanych osób. To nie koniec.

Cała historia zaczęła się wiosną ubiegłego roku. Wtedy Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wystąpił z wnioskiem do Rady Miejskiej w Czaplinku, by ta wyraziła zgodę na utworzenie przez Powiat Drawski przedszkola specjalnego. Zadanie to ustawodawca przypisał gminom. Możliwe jest prowadzenie takiego zadania przez inny samorząd, jeśli gmina wyrazi na to zgodę. Tak się stało.


Gdy Rada Miejska wyraziła zgodę, prace adaptacyjne mogły ruszyć pełną parą. Analizy, które Starostwo Powiatowe prowadziło wcześniej pokazały, że na potrzeby przedszkola można przeznaczyć część pomieszczeń warsztatów szkolnych. Inwestycja w kwocie blisko 400.000 zł zaowocowała pięknymi salami przedszkolnymi przy ul. Wałeckiej. Pierwszego września ubiegłego roku naukę rozpoczęło tam dwanaścioro dzieci. Kilka miesięcy później podjęto decyzję o rozbudowie przedszkola.
We wrześniu 2017 r. przedszkole powiększyło się o kolejne 100 m2, na których znajdują się sale przedszkolne i rewalidacyjne. Dziś w przedszkolu specjalnym jest 21 przedszkolaków w pięciu grupach.
To jeszcze nie koniec. Za chwilę ruszą prace remontowe związane z utworzeniem w dalszej części budynku przy ul. Wałeckiej Warsztatów Terapii Zajęciowej dla trzydziestu pięciu dorosłych osób niepełnosprawnych. Powiat Drawski uzyskał na ten cel dofinansowanie w kwocie 490 tys. zł. z PFRON. Warsztaty rozpoczną działalność już w grudniu 2017 r.
Obecne przedsięwzięcia są kolejnymi, które ożywiają opustoszały wcześniej budynek warsztatów kształcenia praktycznego w Czaplinku. Prócz odbywających się tam zajęć praktycznych uczniów, powiat uruchomił tam punkt Bezpłatnych Porad Prawnych. swoje lokum znalazł tam także punkt zamiejscowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto