Intermarche Drawsko


plut. Kornel Wiśniewski z CSWL Drawsko walczył w BIEGU TYGRYSA

  • Napisane przez  t.chor. Marcin CZERWIŃSKI, biegtygrysa.pl
t.chor. Marcin CZERWIŃSKI, biegtygrysa.pl t.chor. Marcin CZERWIŃSKI, biegtygrysa.pl

Żołnierze czują, że opadają z sił, a sierpniowe słońce przypieka niemiłosiernie. Starają się od początku rozkładać siły, ale z każdym krokiem czują, iż mają jej coraz mniej. Pot zalewa czoło. Mundur już cały przepocony, przylega do ciała. Teraz mundur i ciało zlewają się w jedno. Oporządzenie i plecak z każdym kilometrem stają się coraz cięższe. Parciany pasek od AK 47 wżyna się coraz głębiej w ramię.

Ból przeszywa nie tylko ciało żołnierzy. Ból ogarnął całe jestestwo. Przeszywa od włosów na głowie aż po paznokcie u stóp. Z głowy, z mózgu żołnierzy zaczynają dochodzić sygnały: już nie mogę. To już jest końcówka moich możliwości. Pot zalewa oczy i zmywa kurz poligonu z twarzy. A może to nie pot? Może to łzy? Łzy bezsilności żołnierzy, że już doszli do granicy swej wytrzymałości?Nie widać końca trasy marszu. Droga wije się piaszczystą łachą. Buty zapadają się w piach, który dziesiątki tysięcy razy przemieliły gąsienice czołgów. Wielu już myśli o poddaniu się. O położeniu się na ziemi i odpuszczeniu. Ale nie! Nie mogą przecież tego zrobić swoim kolegom z plutonu. Niejeden ma z tyłu głowy: za moją słabość zapłacą także inni. Nie! Nie mogę się poddać. Dojdę do końca! Muszę zostać Tygrysem! Będę Tygrysem!

W dniu 19 sierpnia 2017r. w Orzyszu odbył się Bieg Tygrysa na dystansie
30 km. Do biegu przystąpił reprezentant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko plut. Kornel WIŚNIEWSKI, który po wyczerpującej trasie biegu i ogromnym wysiłku dołączył do grona tygrysów zajmując ostatecznie 10 miejsce.

plut. Kornel Wiśniewski z CSWL Drawsko walczył w BIEGU TYGRYSA
Intermarche Drawsko
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto