Advertisement
AMAZON

Z miłości do mebli

  • Napisane przez  mirjan24.pl
Z miłości do mebli

Jeszcze kilka lat temu, wielbiciele oryginalnych mebli i wyszukanych aranżacji, musieli samodzielnie przeczesywać tysiące sklepów, odbijając się od drzwi do drzwi, w celu znalezienia swojej wymarzonej perełki. Dziś mają łatwiej. Są internetowe sklepy meblowe, które znacznie ułatwiają sprawę.

Dzisiejsze meble urzekają nas swoją uniwersalnością, mnogością stylów, prostymi bądź wyszukanymi formami i różnorodną kolorystyką. Polacy coraz śmielej korzystają z aktualnych trendów i przede wszystkim cenią praktyczne rozwiązania w swoich wnętrzach.
Okazuje się, że aż 88% Polaków planuje, bądź jest w trakcie urządzania mieszkania. A gdzie szukać inspiracji do zmian? Na czym się wzorować? Gdzie kupić wypatrzone meble? Internet - to główne źródło inspiracji i zakupów. Za pomocą kilku kliknięć, możesz przenieść się w iście wymarzoną aranżację wnętrza, dostając dokładnie tego czego szukasz, za niewielkie pieniądze.

Styl loftowy

Pierwsze lofty w Polsce powstały w latach 90 i pozostają modne do dziś. Jednak nie musimy być posiadaczami ogromnych fabryk, by móc mieszkać jak w fabryce. Przy aranżacji swojego wnętrza, wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach. Tą podstawową jest bez wątpienia przestrzeń i surowość wnętrza. Mieszkanie nie musi być jednym dużym pomieszczeniem. Jednak jeśli mamy możliwość połączenia mniejszych pokoi, czy otworzenia kuchni na salon, to dlaczego nie? Pamiętajmy o prostocie mebli i surowości. Niech we wnętrzu zagości beton i cegła! Nie bójmy się betonowej wylewki, stworzy ona niesamowite wnętrze. Ustalmy spójną kolorystykę. Odcienie szarości jak i bieli dodatkowo powiększą optycznie całą przestrzeń, wprowadzą też do domu słynny industrialny chłód.
Meble dobierajmy w stonowanych kolorystykach i prostych formach. To wszystko razem da nam zdumiewający efekt.
Nie róbmy z własnego domu fabryki, tylko stwórzmy intrygujące wnętrze, przyjazne do życia w nim.

Z miłości do mebli

Styl glamour

Poza luksusem i blaskiem wnosi on dużo swobody do aranżacji wnętrz. Pozwala nabrać dystansu i pewności siebie. Powstał on na początku XX w. w Stanach Zjednoczonych. Był oznaką bogactwa oraz elegancji. Charakterystyczne dla tego stylu jest połączenie z pozoru niepasujących ze sobą elementów – bogactwa ornamentów i zdobień z minimalizmem i prostotą. Dotyczy to zarówno wystroju całego wnętrza, jak i pojedynczych mebli bądź dodatków. Umiejętnie zastosowany potrafi nadać wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu.

Styl nowoczesny

We wnętrzach oznacza prostotę i minimalizm. Wnętrza są aranżowane tak, by stworzyć wrażenie przestrzeni. Wnętrza są funkcjonalne, dominuje tam zasada - „mniej znaczy więcej”. Przestrzeń jest często otwarta, a podział jest wyraźnie zaznaczony. W ten sposób możemy wyodrębnić salon, kuchnię, jadalnię, a nawet sypialnię.
W nowoczesnych wnętrzach dominują meble o prostych, geometrycznych kształtach. Nie są zdobione a mimo to przyciągają spojrzenia. Najczęściej wykorzystywane materiały do ich produkcji to stal, szkło, kamień, drewno a także plastik. 

Styl skandynawski

Proste formy i lekka konstrukcja. Jeśli chodzi o kolorystykę, dominuje biel z elementami jasnych odcieni pastelowych barw i dużą ilością naturalnego, jasnego drewna - mają sprawiać, by
wnętrze było bardziej przytulne i wytwarzało pozytywną energię. Typowy jest także brak zdobień i dekoracji.
Bryły powinny być proste, geometryczne. Jednocześnie meble powinny być wygodne, praktyczne, dobrze zaprojektowane, trwałe a przede wszystkim ponadczasowe.

Marzeniem założycieli marki Mirjan24 było stworzenie przyjaznego i profesjonalnego miejsca dla ludzi kochających piękne wnętrza oraz meble w bardzo różnych odsłonach. Od początku istnienia, firma w swoim założeniu miała być marką ogólnoeuropejską w branży meblowej, co obecnie za sprawą sklepów internetowych w całej Europie udało się wypracować.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto