Szykujcie się na łączenie Ostrowic z Drawskiem Pomorskim

  • Napisane przez  DSI za Onet.pl
Szykujcie się na łączenie Ostrowic z Drawskiem Pomorskim

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji popiera decyzję wojewody zachodniopomorskiego w sprawie zniesienia gminy Ostrowice – poinformował dziś Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie. Decyzja jest związana z zadłużeniem gminy sięgającym 35 mln zł. – Taką informację przekazał ONET
Sekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałka poinformował, że resort popiera propozycję wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego dotyczącą "zniesienia gminy Ostrowice i włączenia jej do obszaru gminy Drawsko Pomorskie".
"MSWIA wystąpiło też do gminy Ostrowice i do gminy Drawsko Pomorskie o przedstawienie opinii w tej sprawie i przedłożenie jej ministerstwu w terminie do trzech miesięcy od dnia otrzymania pisma" - czytamy w piśmie dla mediów przesłanym przez biuro urzędu wojewódzkiego.


"Niestety, sytuacja finansowa Ostrowic nie rokuje żadnej nadziei, gmina nie ma szans na samodzielne istnienie" - poinformował wojewoda Krzysztof Kozłowski. Dodał, że "prowadzone będą konsultacje i rozmowy zarówno z Drawskiem, jak i Ostrowicami, by włączenie zadłużonej gminy do Drawska było wynikiem wspólnych uzgodnień".
"Musimy też opracować takie instrumenty finansowe, które umożliwią gminie przejmującej Ostrowice uporanie się z długiem bez obciążania nim mieszkańców. To pierwsza taka sytuacja w kraju, dlatego musimy przeprowadzić ją rozważnie, bez pośpiechu i z pełną uwagą, wsłuchując się w głosy mieszkańców i tak, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony" - podkreślił Kozłowski.
Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto