Wyniki, Obszerna galeria i relacja z biegu ZDRun Extreme - 7 km

  • Napisał 
Fot. Marcin Łukasz Fot. Marcin Łukasz

Drawsko Pomorskie dzisiaj było sportowym miastem. Stało się tak za sprawą I biegu przełajowego na trasie 7 km.

Wielu, ale to bardzo wielu zaangażowanych w bieg. 

Od samego rana poddenerwowany Artur Kamiński z grupy biegowej ZDRUN EXTREME, a zarazem prezes stowarzyszenia ZET GOLD TEAM starał się koordynować pracę całego zespoły zaangażowanego w organizację imprezy. Pomagali wolontariusze, drawski ratusz, starostwo powiatowe, strażacy, strażnicy miejscy, firmy, grupy nieformalne i osoby prywatne. Ciężko wymienić tutaj wszystkich, ale cały czas podczas wydarzenia prezentował wszystkich Grzegorz Skurczyński z wydziału promocji miasta oraz Waldek Golec. Relację na żywo, muzykę i współprowadzenie zapewniali najlepsi dj. z projektu DEEP SESJE.

Najczęściej wydarzenia opisuję z punktu widzenia obserwatora, czasem organizatora. Dziś jednak byłem uczestnikiem. I muszę przyznać, że atmosfera biegu, płynność imprezy były doskonałe, a niewielkie potknięcia prawie niewidoczne i należy je wybaczyć młodej grupie, która podjęła się tego wydarzenia. Słowa uznania należą się także dla maratonczykpomiarczasu.pl za bardzo szybkie wyniki oraz powiadomienia sms.

Liczba zawodników w biegu głównym: 152

I drawski bieg przełajowy Abek_150

 

Martwiliśmy się, z Arturem Kamińskim zanim ruszyły przygotowania czy bieg wypali. Założyliśmy, że sukcesem będzie jeśli na starcie stanie 100 zawodników. Założenie zostało osiągnięte bo pojawiło się ich ponad 50% więcej.
Patrząc po liście startowej cieszy również sprawna promocja wydarzenia. Przyjechali zawodnicy z całego województwa zachodniopomorskiego, a drawszczanie nie byli przeważającą liczebnie grupą. To doskonale rokuje na przyszłość.

Nie zabrakło najmłodszych biegaczy

I drawski bieg przełajowy Abek_23

Doskonałym pomysłem było zorganizowanie biegu dla dzieci. Wyzwanie podjęło 49 młodych entuzjastów biegania. Mimo, że wynik tutaj nie jest najważniejszy dzieci dały z siebie wszystko i dostarczyły dorosłym oraz sobie nawzajem wiele emocji. Wyniki dostępne poniżej.

Wiele atrakcji w strefie imprezy

ZDRun Extreme_20

Na pewno o kimś zapomnę. Oczywiście grali chłopaki z Deep Sesje, był pokaz kettlebell w wykonaniu Mistrza Polski Kettlebell Bolt z 2015r. reprezentującego Centrum Dietetyki i Sportu ATHLETIC w Złocieńcu. Dla dzieci Malowanie buzie, kolorowy spray na włosy, tatuaże, gry, animacje i wiele więcej. Regeneracją po biegową zajmował się fizjoterapeuta Jacek Bielak. Panie upiekły ciasta, były też przysmaki, lody, wata cukrowa, rzekąski i kawa.

Sponsorzy

I drawski bieg przełajowy Abek_88

Jako patron medialny czuję się w obowiązku wymienić sponsorów, bez których trudno byłoby ta imprezę zorganizować. Należy zacząć od firmy Abek, która była sponsorem głównym wydarzenia i to właśnie oni przygotowali dla biegaczy pakiet startowy oraz część nagród. Drugim w kolejności jest Drawsko Pomorskie, które ufundowało medale, puchary oraz przeznaczyło znaczne siły w zorganizowanie imprezy oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Lista sponsorów jest bardzo długa więc wybaczcie jeśli kogoś pominąłem. BGŻ BNP PARIBAS, Nadleśnictwo Drawsko, Wynajemdrawsko.pl, Supermamuśki Drawsko, Alkohole Drawsko Pomorskie, BARE, DOM-BUD, DOMO Materiały Budowalane, ALKATRAZ, DIDI Catering, Firma Budowalna Maciek Krzywicki, DEEP SESJE, Piekarnia Iwona, Kazimierz Pokutyński, Mariusz Nagórski, Steak House & Grill, Kwiaciarnia Korona, Marex2, Emen, Los Americanos, Ewmed Ewa Jesiołowska, Sklep Chemiczno-Kosmetyczny w Drawie, Debecik, Bistro Stara Przystań, Wenecja Pizzeria Pierogarnia, Promixx PL

Wyniki

I drawski bieg przełajowy Abek_128

Pełną tabelę wyników prezentujemy poniżej, zarówno w biegu dzieci na dystansie 1 km jak i biegu głównym na dystansie 7 km.

Najlepsi zawodnicy w biegu głównym

  • Petersburski Krystian (Szczecin) czas 0:25:55
  • Majewski Artur (Kalisz Pomorski) 0:26:33
  • Borek Krzysztof (Złocieniec) 0:26:44
  • Najlepszy z Drawska Pomorskiego był Baliński Karol z czasem 0:28:21
ZDRun Extreme - 7 km

Cieszę się, że udało się w Drawsku Pomorskim zorganizować taką imprezę :) Pozdrawiam Adam, wynik 38, czas 0:32:34

I drawski bieg przełajowy Abek_85

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto