Filmowe „Manekiny” - Video

  • Napisane przez  UM Kalisz Pomorski
Filmowe „Manekiny” - Video

Kto nie był na spektaklu pt. „Manekiny” w wykonaniu grupy teatralnej „Klepsydra”, działającej przy kaliskim Liceum, może teraz zobaczyć jego filmową skróconą wersję.
Premiera autorskiego przedstawienia Joanny Mączkowskiej (jest reżyserem, scenografem, choreografem i scenarzystą tego spektaklu) odbyła się 25 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim. Młodzi aktorzy otrzymali wielkie oklaski ze strony wzruszonej, nawet do łez, publiczności. Trudno było pozostać obojętnym wobec ładunku emocji jaki tam zaprezentowano, pokazując problemy porozumiewania się ludzi we współczesnym świecie.

Manekiny


W „Manekinach” słowa padają bardzo oszczędnie. A to co już mówią zunifikowani aktorzy jest najczęściej niezrozumiałe, ponieważ są tacy sami i podobnie nie mają nic do powiedzenia. Ich najważniejszym celem jest udział w wytwarzaniu kolejnych, sklonowanych osobników, ale jak w każdym dramacie zjawia się ktoś odmienny i burzy ten świat pełen jaskrawych świateł, krzyków, mechanicznych czynności i pozbawiony odruchów serca…
Jak stwierdziła po spektaklu Joanna Mączkowska, starała się w nim pokazać to, co w życiu najważniejsze: siłę prawdziwej bliskości z drugim człowiekiem i ułudę tej bliskości, jaką daje tłum. Siłę rozmowy w cztery oczy i pozory tej rozmowy w komunikowaniu się poprzez media. „Manekiny” w pełnej, teatralnej wersji będzie można zobaczyć po wakacjach.

Manekiny
Intermarche Drawsko

 

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto