Advertisement
AMAZON

Bramy przesuwne a niska temperatura – jakich problemów można się spodziewać?

  • Napisane przez  e-kolka.com.pl
Bramy przesuwne a niska temperatura – jakich problemów można się spodziewać?

Automatyczna instalacja bram elektrycznych nie jest łatwa. Jest to bardzo skomplikowany proces i bardzo ważne jest, aby przyszli właściciele wiedzieli, do czego służy brama. Powinni dokładnie wytłumaczyć technikowi, dlaczego brama będzie działać tak a nie inaczej, aby technik mógł im polecić najbardziej odpowiednią bramę.

Przyszli właściciele będą musieli wybrać między różnymi:

  • materiałami,

  • stylami,

  • kolorami,

  • rodzajami automatyki,

  • sposobami otwierania.

Przed montażem bramy należy przeprowadzić kontrolę bezpieczeństwa, aby technik mógł wiedzieć, czy brama jest odpowiednia do pracy w pewnych warunkach oraz jakie rolki do bram przesuwnych najlepiej zastosowań.

Jednak podobnie jak w przypadku innych urządzeń, podczas instalacji mogą wystąpić pewne problemy. Problemy z niską temperaturą należą do najbardziej popularnych. Istnieją pewne problemy, z którymi można mieć do czynienia, gdy zaczną się niskie temperatury. Możesz zauważyć pewne opóźnienie w otwarciu bramy, a nawet niemożność otwarcia w ogóle jeśli rolki do bram przesuwnych przymarzną.

Części metalowe kurczą się wraz ze spadkiem temperatury, a jeśli nie używasz smaru specjalnie zaprojektowanego do użycia w niskich temperaturach, może pojawić się problem. Sprawia to, że brama ma problemy z poruszaniem się i otwieraniem, ponieważ wymaga większej mocy.

Zamarznięte rolki do bram przesuwnych to jedyny problem?

Innym problemem jest akumulator, ponieważ znajduje się w metalowej obudowie. W rezultacie, gdy temperatura spada poniżej temperatury zewnętrznej, spadnie również temperatura wewnętrzna akumulatora, co utrudnia uruchomienie akumulatora z powodu zmniejszenia reakcji elektrochemicznej. Reakcja ta ma na celu wytwarzanie prądu elektrycznego, który umożliwia działanie systemu bramy. Podobna rzecz dzieje się z samochodem, gdy jest zimno na zewnątrz. Gdy silnik nie uruchamia się, ponieważ jest zbyt zimno na zewnątrz, można włączać reflektory przez pół minuty lub minutę, a następnie silnik zacznie działać. To samo dzieje się, gdy wielokrotnie próbujesz uruchomić silnik. Działania te powodują wewnętrzną oporność akumulatora, która powoduje fizyczne ocieplenie od środka, wystarczające na uruchomienie silnika.

Na szczęście dla nas wszystkich jest kilka czynności korygujących, które można wykonać – co to za czynności? Najlepiej skontaktować się ze specjalistą w tym temacie.

Artykuł powstał we współpracy z: e-kolka.com.pl.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto