Mistrzostwa w chodzeniu po Drawie - foto

  • Napisane przez  Karolina Podolska

Odbyła się siódma edycja Mistrzostw w chodzeniu po Drawie - marszu przeprawowego przez rzekę, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Land Rover Club PL. Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Pogoda na przeprawę była wręcz wymarzona. Jak co roku, uczestnicy spotkali się na moście „Murzynka" na rzece Drawie. Tam nastąpiła krótka odprawa, a każdy zawodnik otrzymał tzw. przedmiot specjalnej troski, czyli jajko ze swoim numerem startowym, które musiał donieść na metę w stanie nienaruszonym.

Na uczestników czekały przeróżne zadania o ciekawie brzmiących nazwach, m.in. „kolorowy świat żaby" czyli czołganie przez bagno, „kozica rzeczna jednogarbna" - bieg po skarpie z obciążeniem, a także „małpa w szelkach" - przejście przez most linowy. Nie zabrakło także przejścia przez silny nurt rzeczny, zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy oraz zagadki logicznej. Na trasie należało także zlokalizować kody, które tworzyły dwa hasła – „Konstantynopol" oraz „Bukareszt". Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące powyższych miast można było otrzymać dodatkowe punkty.

Najlepsze wyniki osiągnęli:
1. Eryk Krasucki - 37.000 pkt
2. Karol Jaworski - 35.500 pkt
3. Hubert Strajch - 35.000 pkt

Wyróżniono także Natalię Łabaj, Rafała Strajcha, Kamila Winsztala oraz Piotra Płońskiego, którzy „otarli się" o podium.

Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem, podczas którego wśród wszystkich uczestników rozlosowano akcesoria turystyczne oraz materiały promocyjne Powiatu Drawskiego. Imprezę od strony technicznej i medycznej zabezpieczyli: Dagmara Świeboda, Przemek Świeboda, Adam Bolewicz, Norbert Zbróg, Rafał Potoczniak oraz firma Centrum Szkoleniowe Pierwsza Pomoc Krzysztofa Radziusza. Kajaki dostarczyła firma Lubiekajaki.pl z Gudowa.

Fotorelacja z tegorocznych zmagań:

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto