VII Kościańskie zmagania trójbojowe

  • Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz
Fot. Rufian Fot. Rufian

W minioną sobotę w Kościanie odbyły się VII Kościańskie zmagania trójbojowe w których udział wzięło 53 zawodników i zawodniczek, wśród których nie zabrakło zawodników S.S.S. RUFIAN Jankowo w osobach : Mateusz Rufkiewicz i Paweł Grab. Na siódmą edycję imprezy przygotowano dwie konkurencje: wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg, niektórzy zawodnicy startowali w obu konkurencjach. Zmagania odbywały się w czterech kategoriach: juniorów do lat 18, seniorów, weteranów, kobiet.
W konkurencji wyciskanie sztangi leżąc bardzo dobrze poradzili sobie zawodnicy ze Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian. Mateusz Rufkiewicz wycisnął sztangę ważącą 180 kg i zajął I miejsce w kategorii senior. W tej samej kategorii Paweł Grab zajął III miejsce z wynikiem 160 kg. 


W martwym ciągu w kategorii senior też triumfował zawodnik S.S.S. Rufian Mateusz Rufkiewicz. Po wciągnięciu sztangi ważącej 255 kg Mateusz zdobywa złoto i tym samym z dwoma złotymi krążkami zostaje najlepszym zawodnikiem turnieju
Organizatorem imprezy było Miasto Kościan, współorganizatorami Kobra Kościan i Szymkowiak Klub.

VII Kościańskie zmagania trójbojowe


Cieszy dobra forma siłaczy z Jankowa i oby była jeszcze większa, gdyż w dniach od 27.06.2017 do 01.07.2017 sześciu zawodników Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian weźmie udział w Mistrzostwach Europy Federacji GPC Trójboju Siłowym, w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, w Martwym Ciągu i w Przysiadach, które odbędą się w Białej Podlaskiej.
Udział w Mistrzostwach Europy stał się możliwy dzięki dobrej współpracy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian z Burmistrzem Drawska Pomorskiego Zbigniewem Ptakiem oraz pomocy uzyskanej od Sylwestra Kmiecika, Krzysztofa Kalinowskiego, Krzysztofa Kuligi i Michała Husakowskiego

VII Kościańskie zmagania trójbojowe
Powrót na górę

Moje konto

Więcej