Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Przewrócony katamaran na j. Drawsko

  • Napisane przez  Andrzej Podolak
Andrzej Podolak Andrzej Podolak

31 maja 2017 roku o godz. 12.17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim wpłynęło zgłoszenie o wywróconym katamaranie na J. Drawsko i osobie znajdującej się w wodzie.
Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano siły i środki służb ratowniczych.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia i zwodowaniu łodzi ratowniczych rozpoczęto poszukiwania uszkodzonego katamaranu i dryfującego mężczyzny. W wyniku podjętych działań odnaleziono dryfujący do góry dnem katamaran i mężczyznę, który przebywał w wodzie od ok. 2,5 godzin. Poszkodowanego podjęto na pokład, a katamaran postawiono i odholowano do brzegu.


Żeglarz wykorzystując moment cumowania łodzi ratowniczych wszedł na pokład katamaranu i odpłynął od brzegu. Po około 50 metrach katamaran ponownie przewrócił, a żeglarz znalazł się w wodzie. W związku z zaistniałą sytuacją niezwłocznie podjęto ponowne działania ratownicze, a po postawieniu katamaranu żaglem do góry całkowicie wyciągnięto go na brzeg uniemożliwiając tym samym ponowne zwodowanie jednostki pływającej. Porywisty wiatr, wysoka fala, lokalizacja miejsca zdarzenia oraz plątanina linek, która uniemożliwiała szybkie opuszczenie żagli bardzo utrudniały realizację zadań i wymagały użycia aż 3 łodzi ratowniczych by sprostać zadaniu.
Szczęśliwie w tym przypadku nikomu nic się nie stało.
W działaniach ratowniczych udział brało 5 zastępów straży pożarnej wyposażonych w 3 łodzie ratownicze.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej