Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Pożar lasu. Strażacy szli półtora kilometra pieszo aby ugasić płomienie

  • Napisane przez  DSI za GCR Czaplinek

Robi się cieplej i narasta problem pożarów lasów. 23 maja około godziny 15:59 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pożaru lasu w okolicach miejscowości Trzciniec.
Paliło się poszycie leśne w dwóch miejscach na terenie lotniska.
Strażacy skierowali jeden zastęp w okolice mniejszego zarzewia, natomiast pozostałe jednostki przerzucili w rejon mocniej objęty pożarem.


Dzięki szybkiej reakcji leśników i strażaków spłonęło "tylko" 20 arów poszycia leśnego. W działaniach udział wzięły: 2 zastępy OSP Czaplinek, 1 zastęp OSP Trzciniec, 1 zastęp OSP Broczyno, 1 zastęp JRG Drawsko Pomorskie, służby nadleśnictwa oraz Policja.

Kilka dni później, 28 maja około godziny 14:34 jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do pożaru lasu w okolicy m. Chmielewo. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że dojazd do miejsca pożaru jest mocno utrudniony. Strażacy zabrali ze sobą tłumice i doszli do zarzewia około 1,5 km pieszo. Dodatkowo w lokalizacji pożaru od strony wody pomógł zastęp na motorówce strażackiej, która odbywała patrol w innej części jeziora Drawsko.  W pożarze spłonęło ok. 15 arów poszycia leśnego. W działaniach udział brały: 2 zastępy OSP Czaplinek

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej