Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko przejmuje inne poligony

  • Napisał 

Dziś odbyła się uroczystość podpisania aktów przekazania poligonów w „bezpośrednie podporządkowanie Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko”. Pod bezpośrednim zwierzchnictwem płk Marka Gmurskiego – komendanta CSWL Drawsko znajdą się Centralny Poligon Sił Powietrznych Ustka, 21.Centralny Poligon Lotniczy Nadarzyce oraz Ośrodek Szkolenia Poligonowego Marynarki Wojennej Strzepcz. Pięć ośrodków szkolenia poligonowego Wojsk Lądowych zostało przyjętych w podporządkowanie dwa dni wcześniej, w dniu 17.12.2013r., w Dowództwie Wojsk Lądowych w Warszawie.

Przekazanie było wykonaniem decyzji Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 września 2013 roku i nastąpiło w obecności generała brygady Andrzeja Danielewskiego – szefa Zespołu w Grupie Organizacyjnej Dowództwa Generalnego RSZ. 

W uroczystości, która odbyła się sali konferencyjnej Pałacu w Karwicach oprócz władz wojskowych wzięli udział samorządowcy z Drawska Pomorskiego i Starostwa Powiatowego w Drawsku pomorskim oraz dyrektorzy szkół i instytucji zaprzyjaźnionych i współpracujących z jednostką. 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto