Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych ze Stowarzyszeniem "Radość z Życia" w Gudowie

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

5 maja odbyły się obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Stowarzyszenie "Radość z Życia" w Gudowie przygotowało uroczystość, w której wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządów, młodzież ze szkół, przedszkolaki a także pracownicy instytucji publicznych oraz mieszkańcy Drawska i okolic.
Mimo niesprzyjającej pogody, wszyscy uczestnicy radośnie rozpoczęli świętowanie przemarszem z Placu Leopolda Kuczerawego do miejsca, w którym czekała główna część atrakcji: hali sportowej w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim. Stowarzyszenie zadbało o bogaty i różnorodny program artystyczny, który został poprowadzony przez grono profesjonalnych animatorów. Ten aktywny czas obfitował w gry i zabawy integracyjne, przy których nawet najbardziej wysportowani uczestnicy mogli się zmęczyć i ubawić po pachy.

W trakcie zabaw, w ramach odpoczynku, każdy mógł wziąć udziału w warsztatach i zajęciach poświęconych niepełnosprawności i uzmysłowić sobie, że bariery naszych dwóch pozornie różnych światów istnieją tylko w ludzkich myślach, a ich przyczyny często tkwią w niewiedzy. Była to również okazja by przekonać się, że osoby nie w pełni sprawne mogą wykonywać normalną pracę, mieć normalną rodzinę, a terapia szczególnie tych najmłodszych dzieci może dostarczać mnóstwa radości, wzruszeń i satysfakcji...
Ostatnią niespodzianką przygotowaną przez zespół Stowarzyszenia była realizacja filmu pt. „Lekcja życia”. To opowieść o pracownikach ośrodka, którzy ramię w ramię stawiają czoła przeciwnościom, które życie rzuciło na ich podopiecznych. Terapeuci ukazują w filmie jak dając w pracy cząstkę siebie otrzymują z zamian znacznie więcej - bezcenną naukę! Ten film to również obraz tego, co w życiu ważne i lekcja o tym, że szczęście można odnaleźć wszędzie i w każdym.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto