Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Ogłoszono koniec MKS Drawa Drawsko – to jednak nie prawda

MKD Drawa Drawsko - Fot. Adam Cygan MKD Drawa Drawsko - Fot. Adam Cygan

4 maja br. odbyło się Walne Zebranie Członków Klubu MKS Drawa Drawsko. Wcześniejsze informacje prasowe, a także oddanie ostatniego meczu walkowerem wskazywały, że klub przestanie istnieć.
Również w nieoficjalnych rozmowach potwierdzali to działacze klubu.

Przyczyny destabilizacji działalności – ile stron tyle stanowisk – w skrócie

W szybkim podsumowaniu działalności klubu na przestrzeni ostatnich lat i działań dwóch zarządów klubu można zauważyć stale pogłębiający się kryzys finansowy. Kryzys pogłębiał się z chwilą pomniejszania wpływów od sponsorów klubu. Sponsorzy wycofywali się na skutek zmian i restrukturyzacji firm – przykład firmy Kabel Technik. Mimo napływających dotacji z budżetu gminy środki nie wystarczały na bieżącą działalność klubu.
W styczniu 2015 r. zmienił się zarząd klubu. Prezesem został Wojciech Kowalczyk. Miał być to okres rozwoju klubu i gruntownych zmian. Jednak sytuacja finansowa wciąż była ciężka. Duże wydatki na działalność klubu i brak sponsorów strategicznych. Sytuacja stała się na tyle ciężka, że Prezes Kowalczyk ustąpił ze stanowiska.

19 lipca 2016 r. ponownie na stanowisko prezesa wybrany został Roman Żukowski. ,,Nowy” zarząd musiał się zmierzyć z bardzo trudną sytuacją finansową. Po kilku tygodniach działalności pojawiła się informacja o kolejnych zobowiązaniach finansowych klubu wobec byłego prezesa W. Kowalczyka. Wierzyciel, aby odzyskać dług zwrócił się do komornika. Według przekazywanych informacji na początku tego roku komornik zajął konto bankowe klubu. Na skutek tego wstrzymane zostały gminne dotacje, które nie mogą pokrywać zaległych zobowiązań. Sytuacja finansowa klubu stała się dramatyczna.
Od kilku miesięcy trenerzy i piłkarze nie otrzymują wynagrodzeń. Wszystkie te argumenty pojawiły się na wczorajszym walnym zebraniu. Członkowie klubu nie pozwolili na jego likwidację. Przerwano obrady, a Zarząd postanowił udać się do Burmistrza Drawska Pomorskiego, aby przedstawić sytuację i prosić o wsparcie.

Spotkanie Zarządu z Burmistrzem

5 maja odbyło się spotkanie członków Zarządu Klubu z Burmistrzem Drawska Pomorskiego. W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim Ireneusz Gendek. Prezes Zarządu Klubu przedstawił Burmistrzowi sprawozdanie z wczorajszego spotkania członków klubu i decyzje zarządu. Również Burmistrz Ptak przedstawił swoją analizę sytuacji w klubie i jego finansowej niestabilizacji. W wyniku spotkania Burmistrz zobowiązał się do pojęcia mediacji z wierzycielami klubu. W wydanym po spotkaniu komunikacie Burmistrz Ptak zapewnił, że nie jest zagrożona edukacja sportowa dzieci i młodzieży. Są środki finansowe na ten cel. W planie jest utworzenie akademii piłkarskiej i specjalnych klas sportowych. Dalsze funkcjonowanie klubu uzależnione jest od rozmów z wierzycielami. Do chwili kiedy komornik będzie przejmował środki finansowe z konta klubu gmina nie będzie mogła przekazać dotacji. Środki z budżetu gminy nie mogą być przekazywane na spłatę długów.

W sobotę na drawskim stadionie mecz

W sobotę na boisko przy ul. Okrzei o godz. 16:00 wyjdą zawodnicy Drawy Drawsko, którzy zmierzą się z piłkarzami Iny Goleniów. W wydanym komunikacie Klub namawia wszystkich sympatyków Drawy Drawsko do odwiedzenia w sobotnie popołudnie drawskiego stadionu i wyrażenia poparcia dla dalszej działalności klubu.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej