Jarmark świąteczny w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  Jolanta Pluto-Prądzyńska
  • Galeria
Stoisko na jarmarku w Drawsku. Fot. Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim Stoisko na jarmarku w Drawsku. Fot. Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W najbliższym czasie drawszczanie będą mogli poczuć magię prawdziwych świąt na koncertach, kiermaszach i wystawach. Już w miniony weekend odbył się tradycyjny kiermasz, na którym  można było podziwiać i nabywać wspaniałe artykuły dekoracyjne i użytkowe, wykonane ręcznie przez lokalnych twórców (swój udział zapowiedziało 20 wystawców). Można było zakupić wszystkie akcesoria potrzebne do przystrojenia domu na Boże Narodzenie: wszelkiego rodzaju ręcznie wykonane choinkowe ozdoby, bombki, aniołki czy łańcuchy i witraże. Nie zabrakło też biżuterii, wyrobów z filcu, stroików, świątecznych ciast, pierogów. Swoje stoiska miały też  świetlice wiejskie, szkoły oraz lokalni przedsiębiorcy.

Wypowiedzi mieszkańców i wystawców :

  • Stroiki są przepiękne, tak pomysłowe i tak ciepłe, naprawdę warto przyjść i zobaczyć. I kupić przede wszystkim. Ja co roku kupuję te rzeczy wyrabiane przez dzieciaki. Nigdy nie mogę się im oprzeć.
  • Dzisiaj prezentujemy szereg wytworów rękodzielniczych. Przeróżne techniki począwszy od decoupage, a skończywszy na wyrobach z drewna osikowego. I właśnie wyroby z drewna osikowego to taki hit naszego kiermaszu, bo to nowość, nowa technika. Możemy również poczęstować się aromatycznym piernikiem, pierogami, rogalikami. Mamy „żywe” stroiki do domu, tak że do wyboru, do koloru. No i oczywiście biżuteria.
  • Mnie podobają się przede wszystkim anioły. Anioły szczęścia, i te z dużymi kolorowymi skrzydłami, i choinki z osiki. Wiem, ile to pracy kosztowało, tym bardziej zachęcam do kupowania. Bo miło będzie popatrzeć w ten świąteczny okres na coś wyjątkowego. Jest to praca włożona z sercem pań i dzieci. 
  • Te prace są z roku na rok coraz ładniejsze. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie są w tonacji bożonarodzeniowej, czyli mamy aniołki, mamy choinki, stroiki. Najśmielsze oczekiwania przeszły. 
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto