Stopem „na policjanta i złodzieja”

  • Napisane przez  asp. Agnieszka Waszczyk
Fot. Policja.pl Fot. Policja.pl

Złocienieccy mundurowi interweniowali w sprawie policjanta, który szukał „podwózki” do Szczecina. Fałszywy „stróż prawa” oraz jego wspólnik zostali ukarani mandatami karnymi.

Wczoraj złocienieccy policjanci otrzymali bardzo nietypową informację, z której wynikało, że policjant wraz z zatrzymanym poszukują transportu do Szczecina. Cała sytuacja działa się w jednym z miejscowych hoteli, gdzie obaj panowie przebywali. Pechowo dla nich, z tą nietypową sprawą zwrócili się do przypadkowej osoby nie wiedząc, że to emerytowany funkcjonariusz Policji. Mężczyzna od razu zorientował się, że to jest jakaś dziwna sytuacja i skontaktował się miejscowym dzielnicowym. Na miejsce przybyli więc prawdziwi funkcjonariusze aby wyjaśnić sprawę. 38-latek oraz jego młodszy kolega szli jednak w zaparte i wciąż upierali się przy swoim. Powoływali się na tajemnicę swoich działań oraz wpływy i znajomości w szeregach Policji. 

Na nic jednak zdały się ich pokrętne tłumaczenia i pełne zaangażowania odgrywanie ról: policjanta i zatrzymanego.  Mundurowi szybko ustalili personalia obu dowcipnisiów. Okazało się, że to mieszkańcy gminy Wierzchowo, którzy nie mając pomysłu jak szybko i tanio dostać się do Szczecina wymyślili historyjkę o „stróżu prawa” i „zatrzymanym złoczyńcy”.  Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. W swoich organizmach mieli po około 2 promile alkoholu. Podróż im się nie udała, jednak wydatki będą. Obaj zostali bowiem ukarani mandatami karnymi po 500 złotych każdy.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto