Jak wygląda dobra animacja biznesowa?

  • Napisane przez  krotkieformy.pl
Jak wygląda dobra animacja biznesowa?

W dobie coraz powszechniejszego dostępu do Internetu oraz rozwoju technologii, prowadzącego do miniaturyzacji posiadanych sprzętów oraz nieograniczonego dostępu do urządzeń pozwalających na emisję materiałów wizualnych i audiowizualnych, coraz większą popularnością w branży marketingu i reklamy zaczęły cieszyć się materiały filmowe, przy pomocy których reklamuje się prowadzoną działalność gospodarczą oraz zachęca odbiorców do nabywania oferowanych przez siebie towarów i usług.

Siła przekazu reklamowego, który zawarty jest w animacjach biznesowych oraz podobnego rodzaju formach promocji, pozostaje o wiele większa niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych form komunikowania się z odbiorcą. Co szczególnie istotne – dzięki możliwościom, jakie daje sieć Internet, promocja przygotowanego spotu lub animacji nie pociąga za sobą konieczności ponoszenia znacznych nakładów finansowych, jak miało to miejsce niegdyś w przypadku chęci wykorzystania w tym celu czasu antenowego w publicznych lub prywatnych stacjach telewizyjnych. Obecnie przygotowany materiał promocyjny i reklamowy tanim kosztem rozpowszechnić można w Internecie, docierając z nim przede wszystkim do tych osób, które faktycznie zainteresowane będą oferowanymi przez nas produktami lub usługami.

Jakie warunki spełniać musi animacja biznesowa, aby osiągnąć sukces w Internecie i spełnić pokładane w niej oczekiwania? Pomijając tak podstawowe aspekty jak wykorzystanie do tego dobrej jakości sprzętu i programowania, które umożliwią stworzenie poprawnego technicznie i atrakcyjnego wizualnie materiału, warto zastosować się do kilku podstawowych zasad, które wypracowane zostały przez specjalistów z branży marketingu i promocji. Istotne jest to, aby przygotowane przez nas animacje biznesowe miały prosty przekaz. Należy znaleźć istotną zaletę prezentowanego produktu, która wyróżni go spośród konkurencji oraz zaciekawi odbiorcę. Warto pamiętać o tym, aby zaskoczyć klienta już w pierwszych sekundach klipu. Zyskanie jego uwagi już w tym momencie zwiększy prawdopodobieństwo tego, że obejrzy on do końca przygotowany przez nas materiał. Nie można jednak przesadzić z długością klipu. Optymalny czas powinien mieścić się pomiędzy 1 a 2 minutami. Krótszy materiał nie pozwoli na zaprezentowanie wszystkich istotnych treści. Dłużej trwające video może z kolei nie zostać obejrzane do końca przez odbiorcę, który po pewnym czasie znużony będzie oglądanym przez siebie materiałem. Nie można też zapominać o tym, aby budować więź z odbiorcą materiału poprzez zyskanie jego zaufania oraz wywołanie w nim przeświadczenia, że jesteśmy w stanie rozwiązać jego problemy. Dokonać tego można poprzez przedstawienie w animacji biznesowej określonej historyjki, z którą odbiorca będzie mógł się choć w części utożsamić lub chociażby tylko odnaleźć podobieństwa do swojej sytuacji. Urzeczywistniając opisane wyżej wskazówki możemy być niemal pewni, że przygotowane przez nas video we właściwy sposób oddziaływać będzie na procesy decyzyjne odbiorców, pozwalając nam jednocześnie budować renomę własnej marki.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto