Utraciłeś swoje oszczędności? Pomyśl o pozwie zbiorowym!

  • Napisane przez  Kancelaria LEX
Utraciłeś swoje oszczędności? Pomyśl o pozwie zbiorowym!

Osoby decydujące się na dołączenie do pozwu wytoczonego nieuczciwemu przedsiębiorcy, to dzisiaj najczęściej klienci towarzystw ubezpieczeniowych, którzy padli ofiarą tzw. polisolokat. Pozew zbiorowy stanowi bardzo często atrakcyjną i bardziej korzystną alternatywę dla pozwu indywidualnego, zwłaszcza dla osób, którym prawnicza rzeczywistość jest bardzo odległa oraz w sytuacjach, w których istnieje większa ilość poszkodowanych. Jeśli zatem i Ty chcesz odzyskać utracone oszczędności lub bezpiecznie odstąpić od zawartej z ubezpieczycielem umowy – pomyśl o tym, by dołączyć do pozwu zbiorowego.

Nieetyczne praktyki nie pozostają bezkarne – powinieneś z tego skorzystać

W wysoce konkurencyjnej dla firm rzeczywistości dochodzi dzisiaj do wielu niekoniecznie zgodnych z prawem i zasadami etyki biznesowej praktyk i działań, które służąc przedsiębiorstwom, bardzo szkodzą zazwyczaj klientom. Tak właśnie wyglądała kwestia umów na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, jakie licznie proponowane były klientom towarzystw ubezpieczeniowych. Umowy te zawierały nieuczciwe i wysoce niekorzystne dla klientów zapisy dotyczące opłat likwidacyjnych, co w rezultacie sprawiało, że umowy te były niemożliwe do rozwiązania bez ponoszenia przez klientów strat, często w wysokości całego wniesionego wkładu oszczędnościowego. Wynikiem tego rodzaju praktyk była i jest utrata przez znaczną część klientów środków finansowych oraz niemożność rozwiązania zawartej umowy bez ponoszenia z tego tytułu dotkliwej szkody. Jak się jednak okazało, nieuczciwe praktyki nie pozostają bezkarne i jako poszkodowany powinieneś z tego faktu skorzystać.

Pozew zbiorowy – dlaczego powinieneś skorzystać z takiego rozwiązania?

Pozew zbiorowy to w przypadku wystąpienia przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu pozew wniesiony przez grupę co najmniej 10 osób, będących poszkodowanymi właśnie przez danego ubezpieczyciela. Obecnie w wielu dziedzinach pozwy zbiorowe stały się wręcz standardem. Tak też wygląda sprawa ta w przypadku umów dotyczących tzw. polisolokat – tutaj także klienci dochodzą swoich praw i próbują odzyskać swoje oszczędności poprzez przystąpienie do pozwu zbiorowego.

Główną zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość zaoszczędzenia na kosztach postępowania, które:

  1. są niższe w porównaniu do kosztów, jakie należy ponieść w postępowaniu indywidualnym,
  2. rozkładane są na wszystkich członków grupy, która złożyła pozew.

W przypadku pozwu zbiorowego należy mieć na uwadze, że grupa wnosząca pozew i składająca się z co najmniej 10 osób, musi mieć przed sądem swojego reprezentanta, np. adwokata lub radcę prawnego. Z tego między innymi powodu warto podjąć współpracę z kancelaria prawną, która specjalizuje się w tego typu zagadnieniach prawnych. Pozew zbiorowy to szansa dla każdego, kto walczy o odzyskanie swoich oszczędności. Jeśli i Ty zostałeś pokrzywdzony, na przykład przez AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., dołącz do pozwu zbiorowego wchodząc na http://www.polisolokaty.com/pozwy-zbiorowe/axa/

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto