Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Utraciłeś swoje oszczędności? Pomyśl o pozwie zbiorowym!

  • Napisane przez  Kancelaria LEX

Osoby decydujące się na dołączenie do pozwu wytoczonego nieuczciwemu przedsiębiorcy, to dzisiaj najczęściej klienci towarzystw ubezpieczeniowych, którzy padli ofiarą tzw. polisolokat. Pozew zbiorowy stanowi bardzo często atrakcyjną i bardziej korzystną alternatywę dla pozwu indywidualnego, zwłaszcza dla osób, którym prawnicza rzeczywistość jest bardzo odległa oraz w sytuacjach, w których istnieje większa ilość poszkodowanych. Jeśli zatem i Ty chcesz odzyskać utracone oszczędności lub bezpiecznie odstąpić od zawartej z ubezpieczycielem umowy – pomyśl o tym, by dołączyć do pozwu zbiorowego.

Nieetyczne praktyki nie pozostają bezkarne – powinieneś z tego skorzystać

W wysoce konkurencyjnej dla firm rzeczywistości dochodzi dzisiaj do wielu niekoniecznie zgodnych z prawem i zasadami etyki biznesowej praktyk i działań, które służąc przedsiębiorstwom, bardzo szkodzą zazwyczaj klientom. Tak właśnie wyglądała kwestia umów na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, jakie licznie proponowane były klientom towarzystw ubezpieczeniowych. Umowy te zawierały nieuczciwe i wysoce niekorzystne dla klientów zapisy dotyczące opłat likwidacyjnych, co w rezultacie sprawiało, że umowy te były niemożliwe do rozwiązania bez ponoszenia przez klientów strat, często w wysokości całego wniesionego wkładu oszczędnościowego. Wynikiem tego rodzaju praktyk była i jest utrata przez znaczną część klientów środków finansowych oraz niemożność rozwiązania zawartej umowy bez ponoszenia z tego tytułu dotkliwej szkody. Jak się jednak okazało, nieuczciwe praktyki nie pozostają bezkarne i jako poszkodowany powinieneś z tego faktu skorzystać.

Pozew zbiorowy – dlaczego powinieneś skorzystać z takiego rozwiązania?

Pozew zbiorowy to w przypadku wystąpienia przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu pozew wniesiony przez grupę co najmniej 10 osób, będących poszkodowanymi właśnie przez danego ubezpieczyciela. Obecnie w wielu dziedzinach pozwy zbiorowe stały się wręcz standardem. Tak też wygląda sprawa ta w przypadku umów dotyczących tzw. polisolokat – tutaj także klienci dochodzą swoich praw i próbują odzyskać swoje oszczędności poprzez przystąpienie do pozwu zbiorowego.

Główną zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość zaoszczędzenia na kosztach postępowania, które:

  1. są niższe w porównaniu do kosztów, jakie należy ponieść w postępowaniu indywidualnym,
  2. rozkładane są na wszystkich członków grupy, która złożyła pozew.

W przypadku pozwu zbiorowego należy mieć na uwadze, że grupa wnosząca pozew i składająca się z co najmniej 10 osób, musi mieć przed sądem swojego reprezentanta, np. adwokata lub radcę prawnego. Z tego między innymi powodu warto podjąć współpracę z kancelaria prawną, która specjalizuje się w tego typu zagadnieniach prawnych. Pozew zbiorowy to szansa dla każdego, kto walczy o odzyskanie swoich oszczędności. Jeśli i Ty zostałeś pokrzywdzony, na przykład przez AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., dołącz do pozwu zbiorowego wchodząc na http://www.polisolokaty.com/pozwy-zbiorowe/axa/

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej