Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Tutaj minimalistyczne podejście przydaje się szczególnie – im mniej masz, tym będzie Ci wygodniej

  • Napisane przez  modlinparking.pl

Minimalistyczne podejście w podróży procentuje. I to zdecydowanie bardziej, niż w jakiejkolwiek innej dziedzinie. Czasem przedurlopowe pakowanie się to po prostu koszmar – wydaje się nam, że tak wiele rzeczy musimy ze sobą zabrać. A potem walczymy z ciężką, niedomykającą się walizką wleczoną za sobą na lotnisko. Jak możesz spakować się naprawdę dobrze? I co zrobić, aby Twoja podróż była od samego początku komfortowa i satysfakcjonująca?

Podróż lekka i przyjemna – czy to w ogóle możliwe?

Wyobraź sobie dwie sytuacje. Oto pierwsza:

  • Czekasz w kolejce do kontroli na lotnisku. Twoja ciężka i przeładowana walizka nie chce się zamknąć. Walczysz zatem z zamkiem, jednocześnie nerwowo poszukując swojej karty pokładowej. Gdzie ją tym razem włożyłaś?

I druga:

  • Czekasz w tej samej kolejce do kontroli lotniskowej. Masz ze sobą zgrabną, wygodną walizkę, którą bez trudu wcześniej zamknęłaś. W ułamku sekundy wyciągasz z niewielkiej torebki swoją kartę pokładową, a po okazaniu dokumentu obsłudze lotniska wsuwasz ją do podróżniczego etui i chowasz z powrotem do torebki. Lekko, szybko i przyjemnie.

Którą opcję wybierasz?

Drugi wariant z całą pewnością zapewni Ci komfortowy początek i zdecydowanie lepszą perspektywę całości wyczekiwanego urlopu. Wszystko zależy od tego, co i jak spakujesz.

O połowę mniej ubrań, dwa razy więcej pieniędzy

Ten, kto podróżuje dosyć często, zapewne przekonał się już do zasady, która mówi, że wyjeżdżając, niezależnie od destynacji, zawsze warto spakować o połowę mniej rzeczy, które na początku mieliśmy zamiar ze sobą zabrać, natomiast podwoić nasze fundusze wyjazdowe. Takie podejście pozwala na podróż lekką i przyjemną, a sama czynność pakowania nie zajmuje więcej niż 30 minut. Pamiętaj jednak w tym miejscu, aby:

  1. Zaopatrzyć się w odpowiednią walizkę, najlepiej o rozmiar mniejszą niż ta, o której myśleliśmy na początku.
  2. Nie wypychać walizki do granic możliwości.
  3. Nie zabierać ze sobą żadnych zapasów oraz rzeczy na wszelkie możliwe ewentualności.
  4. Zrobić listę rzeczy absolutnie koniecznych do zabrania. Zamieść na niej np. regularnie zażywane leki.
  5. Spakować ubrania, w których czujesz się dobrze i w stylu, w jakim ubierasz się na co dzień. Jeśli np. kochasz elegancję, mocno sportowe stylizacje mogą popsuć Ci radość z wakacji.

Jeśli Twoja podróż ma być udana i wygodna od samego początku, warto zastanowić się nad opcją dotarcia na lotnisko własnym samochodem. To zarówno komfortowe, jak i tanie oraz punktualne rozwiązanie. Co zrobić z samochodem podczas swojego wylotu, dowiesz się wchodząc na http://modlinparking.pl/. To naprawdę prosty i wygodny pomysł. 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej