Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Prezentacja zespołów MKS Drawa Drawsko Pomorskie

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk
MKS Drawa Drawsko, Fot. Adam Cygan MKS Drawa Drawsko, Fot. Adam Cygan

Wczoraj (9 marca) w hali drawskiej szkoły podstawowej odbyła się prezentacja zespołów MKS Drawa Drawsko Pomorskie. W imprezie udział wzięło blisko 200 zawodników szkolących się w strukturach naszego klubu. Organizatorem prezentacji był Burmistrz Drawska Pomorskiego, była to pierwsza tego typu impreza w naszym klubie.

Na początku licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali się seniorzy klubu. W kadrze drużyny, która na co dzień występuje w rozgrywkach IV ligi, znajduje się 24 zawodników. Sztab szkoleniowy stanowią Ireneusz Aksiuczyc (trener), Andrzej Pedrycz (asystent trenera) oraz Józef Krymowski (trener bramkarzy). Po prezentacji seniorskiego zespołu, prowadzący imprezę Grzegorz Skurczyński przeprowadził krótki wywiad z trenerem – Ireneuszem Aksiuczycem. Trener poinformował, jak przebiegły przygotowania do sezonu oraz jakie cele postawione zostały przed zespołem na obecną rundę.

Po prezentacji zespołu seniorów przyszedł czas na najważniejszych zawodników naszego klubu. Na hali zaprezentowali się młodzi adepci piłki nożnej, którzy na co dzień szkolą się w naszym klubie. W dziecięcych i młodzieżowych strukturach Drawy zawodnicy szkolą się w 6 grupach wiekowych. Najmłodsze grupy to skrzaty (trener Ernest Marcinkowski), żaki (trener Maciej Kwiatkowski) oraz orliki (trenerzy Marcin Kańczugowski oraz Kamil Kuprowski). Starsze zespoły to drużyna młodzików (trener Krzysztof Kursa), trampkarzy (Marcin Świdczak) oraz juniorzy młodsi (Tomasz Wyrzykowski).

Po prezentacji wszystkich zespołów odbył się konkurs rzutów karnych. Każdy zespół wytypował po jednym zawodniku, który wziął udział w rywalizacji. Następnie - przy dużym aplauzie zawodników -  rzuty karne wykonywali trenerzy. 

Na zakończenie odbyła się sesja fotograficzna. Zrobione zostały zarówno zdjęcia ogólne wszystkich drużyn jak i zdjęcia poszczególnych zespołów. 

MKS Drawa Drawsko Pomorskie pokazał, że dobrze wywiązuje się z postawionych mu założeń. Zarówno propagowanie aktywności fizycznej, zdrowej rywalizacji, szkolenie dzieci i młodzieży czy promocja naszego miasta są wykonywane naprawdę dobrze. 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej