Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

W drawskim gimnazjum wiele się działo w czasie ferii

  • Napisane przez  Anna Kozera
W drawskim gimnazjum wiele się działo w czasie ferii

Tak Gimnazjum w Drawsku Pomorskim relacjonuje ferie:

Z inicjatywy władz miasta oraz nauczycieli drawskiego gimnazjum, uczniowie naszej szkoły mogli korzystać z kilku możliwości spędzenia wolnego czasu.

W dniu 21.02.2017r. grupa młodzieży z gimnazjum pod opieką nauczycieli, wyjechała na wycieczkę do Szczecina. W ramach tej wycieczki odwiedziliśmy Podziemne Muzeum Szczecina oraz Muzeum Techniki i Motoryzacji.

Ponadto, była możliwość wzięcia udziału w spotkaniach z książką i filmem historycznym. Na spotkaniach przedstawiono nową literaturę historyczną dostępną na półkach księgarskich oraz nowe tytuły filmów historycznych. 

Inną propozycją był rajd pieszy. Wspaniała pogoda: słońce, lekki mróz zachęciły grupę ponad 30 uczniów z naszego gimnazjum do aktywnego spędzenia drugiego dnia ferii na wspólnej pieszej wędrówce. O godzinie 9.00 z parkingu przy budynku gimnazjum wszyscy wyruszyli żółtym szlakiem rowerowym w kierunku na Młynowo by dalej przez oblodzoną chwilami drogą dotrzeć do Mielenka Drawskiego. Pieczenie kiełbasek i odpoczynek przy ognisku dodał sił do dalszej wędrówki. Przebiegała ona fragmentem niebieskiego szlaku pieszego do drewnianego mostku na Drawie i dalej wzdłuż rzeki. Mijając pojedyncze zabudowania mogliśmy podziwiać pięknie położone w dole jezioro Okra. Stadion Miejski im. Waleriana Pytla kończył wspólną wędrówkę. 

W trakcie ferii uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w zajęciach sportowych. Mieli wiele możliwości wyboru, gdzie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami, od gier i zabaw sportowych, przez sporty drużynowe, jak również siłownię oraz lodowisko.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej