Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Drawa kończy obóz, za zawodnikami dziewięć spotkań kontrolnych

  • Napisane przez  MKS Drawa

Zawodnicy MKS Drawa Drawsko Pomorskie w miniony weekend rozegrali dwa spotkania sparingowe. Mecze jednocześnie zakończyły tygodniowy obóz przygotowawczy. W sumie za drawszczanami już dziewięć gier kontrolnych.

Pod okiem nowego szkoleniowca - Ireneusza Aksiuczyca - drawszczanie przygotowania do rozgrywek rozpoczęli 14 stycznia. Nowy szkoleniowiec drawskiej drużyny oprócz treningów w terenie, na siłowni oraz na boisku zaplanował również kilkanaście gier kontrolnych. Mecze są niezbędne do zgrania bardzo przebudowanej drużyny. W szeregach Drawy testowanych jest wielu zawodników, kilku z nich na pewno zobaczymy wiosną w koszulkach z herbem Drawska Pomorskiego na piersi. W miniony weekend drużyna rozegrała sparingi nr 8 i 9. W sobotę zespół pokonał Mewę Resko 3:0, natomiast w niedzielę w mocną okrojonym składzie uległ zespołowi z Łobza 4:2. Łączenie w dziewięciu dotychczas rozegranych spotkaniach Drawa odniosła siedem zwycięstw oraz dwie porażki. Wyniki sparingów oraz styl w jakim gra drużyna napawają optymizmem. Kolejny mecz kontrolny już w najbliższą środę o  godz. 18:00 na drawskim euroboisku z Zorzą Dobrzany. 

Na pewno nasza gra wygląda dużo lepiej, do kadry zespołu włączeni zostali zawodnicy, którzy zdecydowanie poprawili jakość oraz podnieśli konkurencję na poszczególnych pozycjach - komentował jeden z zawodników Drawy. 

Taką Drawę chcę się oglądać, jeżeli zawodnicy tak będą grali w meczach o stawkę to myślę, że spokojnie powinni się w lidze utrzymać - tak sparing ze Spartą Węgorzyno (Drawa wygrała 4:2) komentował jeden z kibiców. 

Zarząd wraz ze sztabem szkoleniowym utrzymał niemal cały trzon zespołu z poprzedniej rudny, do tego przewidzianych jest przeprowadzenie około 7-8 transferów zawodników którzy znacząco poprawią grę zespołu.

Inauguracja rundy rewanżowej IV ligi wyznaczona została na 11 marca. Drawszczanie zmierzą się z MKP Szczecinek na stadionie miejskim w Drawsku Pomorskim.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej