25 Finał WOŚP w Drawsku Pomorskim - foto

  • Napisał 

Dobiegł końca 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drawsku Pomorskim.Drawski sztab WOŚP zlokalizowany w Ośrodku Kultury informował, ze zebrał 32 638,60 złotych. 

Od wczesnych godzin porannych na ulicach miasta spotkać można było wolontariuszy, którzy zachęcali do datków na rzecz WOŚP. Centrum drawskiego WOŚP znajdowało się w kawiarni kinowej przy ul. Dworcowej, gdzie działał drawski sztab. 

Finał w Drawsku Pomorskim  rozpoczął się o godz. 12-stej w hali sportowej drawskiego gimnazjum.

Po przywitaniu publiczności przez pracowników drawskiego urzędu miejskiego Małgorzatę Piłatowską i Marcina Łukasza zgromadzoną publiczność powitała Kapela Drawska i Zespół Diabaz. Spotkanie w hali  drawskiego gimnazjum trwało blisko 3 godziny. Podczas spotkania Mirosław Piłatowski i Michał Chojnacki prowadzili licytacje. Odbywały się również pokazy sportowe m.in. młodych piłkarzy MKS Drawa Drawsko, karateków MUKS Oyama oraz sportowców z ZET Gold Team. Również drawskie przedszkolaki rozegrały mecze piłki nożnej. Odbyły się również występu artystyczne gimnazjalistów i artystów z ośrodka kultury.

Zobacz relację z tych finałów.

W czasie prowadzonych licytacji można było nabyć różnorodne przedmioty. Ilość ich była imponująca i ciągle rosła. Mieszkańcy przynosili przedmioty bezpośrednio do stolika organizatorów.  Wśród nietypowych licytacji na uwagę zasługuje obiad z Burmistrzem Drawska Pomorskiego – wylicytowany za kwotę 370 zł, przejazd samochodem rajdowym wylicytowany za  kwotę 250 zł. Były również kupony na kort tenisowy, na lodowisko, pamiątki z Drawska Pomorskiego, pamiątki WOŚP, sprzęt gospodarstwa domowego, a także odzież. Nie zabrakło również pysznego toru od Państwa Pokutyńskich czy sesji zdjęciowych u Leszka Paradowskiego i Rafała Rutkowskiego. 

Atrakcjami dodatkowymi były warsztaty biżuterii zorganizowane przez Panią Martę Wasilewską i Renatę Kaźmierczak. Na tym stoisku zebrano ponad 650 zł. Dla dzieci dostępne były również dmuchane balony. Dla wszystkich chętnych zorganizowany został stolik pierwszej pomocy, gdzie Krzysztof Radziusz udzielał cennych rad. Były również wypieki i słodki poczęstunek. 

Druga część drawskiego finału WOŚP miała miejsce w hali sportowej szkoły podstawowej. W tym miejscu po raz pierwszy odbył się finał WOSP. Hala działa od września ubiegłego roku. 

Spotkanie rozpoczęło się od występu młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz grupy paradnej. W dalszej kolejności odbyły się mecze piłki nożnej i koszykówki pomiędzy mieszkańcami Drawska Pomorskiego i Złocieńca. Były również występy uczniów drawskiej podstawówki. Wszyscy chętni mogli również spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Również tutaj prowadzone były liczne licytacje przez Mirosława Piłatowskiego, Mariusza Rufkiewicza, Małgorzatę Piłatowską i Marcina Łukasza.  

Szkoła podstawowa przygotowała również atrakcje dodatkowe – w czytelni odbył się turniej szachowy, a w szkolnym saloniku babci i dziadka kameralny koncert orkiestry.

Dzisiejsze wydarzenia w ramach finału koordynowane były przez urząd Miejski w Drawsku Pomorskim.

 

Wiemy również, ze na hali sportowej w gimnazjum zebrano 6 458 zł w trakcie licytacji a w Szkole Podstawowej z licytacji 2662 zł/ Do puszek na tej samej sali wrzucono 1 473 zł.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej