Burmistrz Ptak nagrodzony na gali podsumowującej Europejski Tydzień Sportu. Czaplinek na IV pozycji

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

W ubiegły piątek (9 grudnia 2016r.) Burmistrz Drawska Pomorskiego wziął udział w uroczystej gali podsumowującej VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich. Za zajęte przez gminę III miejsce odebrał pamiątkowy puchar oraz otrzymał podziękowania za trud i pracę włożoną w sportową aktywizację mieszkańców i stwarzanie im możliwości do urozmaiconego, aktywnego trybu życia.

 

Burmistrz Ptak nagrodzony na gali podsumowującej Europejski Tydzień Sportu

Przypomnijmy, że na przełomie maja i czerwca br. gmina Drawsko Pomorskie po raz kolejny wzięła udział w organizowanym cyklicznie Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Dzięki dużemu zainteresowaniu ze strony mieszkańców oraz licznie zorganizowanym imprezom sportowym, udało się zachęcić dużą liczbę drawszczan do aktywności fizycznej we wskazanym tygodniu (26 maja 2016r - 1 czerwca 2016r). Dzięki temu nasza gmina zajęła III miejsce w kategorii miejscowości od 15 do 40 tysięcy mieszkańców.

Burmistrz Ptak nagrodzony na gali podsumowującej Europejski Tydzień Sportu. Czaplinek na IV pozycji

Gmina Czaplinek brała udział w XXII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2016, jednej z największych imprez sportowych rozgrywanych w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Celem tego wydarzenia jest promocja aktywności ruchowej pośród jak największej liczby obywateli, szczególnie  wśród tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie i nie prowadzą aktywnego trybu życia.

Gmina Czaplinek od lat uczestniczy w sportowej rywalizacji miast i gmin. W tym roku w klasyfikacji generalnej VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, zajęliśmy IV miejsce w grupie III.

W podsumowaniu ww. imprezy, które odbyło się 9 grudnia na konferencji w Międzyzdrojach,  uczestniczył burmistrz Czaplinka Adam Kośmider, który otrzymał wyróżnienie w postaci pamiątkowego grawertonu.

Gmina Czaplinek w 2016 r. zgłosiła 13 imprez sportowych podczas, których wystartowało łącznie 2 124 osób. Jest to sukces tych wszystkich, którzy w okresie od 26 maja do 1 czerwca 2016 r. brali czynny udział w imprezach turniejowych odbywających się na terenie miasta.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej