Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Mikołaj na orliku i lodowisku w Drawsku

  • Napisane przez  Mateusz Owedy
Fot. Mateusz Owedyk Fot. Mateusz Owedyk

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych dni przez dzieci. Tradycyjnie Mikołaj odwiedził dzieci na orliku w Parku Chopina, przywożąc ze sobą moc atrakcji, upominków oraz słodkości.

Dzieci imprezę zaczęły od przygotowywania łańcuszków świątecznych, malowania bombek oraz wykonywania przeróżnych ozdób świątecznych. Starsze dzieci brały udział w rozgrzewce fitness. Wszystkie dzieci przerwały swoje zajęcia, gdy w oddali ukazała się postać Mikołaja idącego w kierunku boiska. Dzieci zgromadziły się przy wejściu, wyczekując zaproszonego gościa. Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci pod choinkę, po chwili rozmowy oraz upewnieniu się, że dzieci przez cały rok były grzeczne rozdał im upominki oraz słodkości.

Następnie Mikołaj zaprosił wszystkie dzieci do wspólnej sportowej zabawy. Pierwszym zadaniem dzieci było wypełnienia koła hula-hop słodkościami. Następnie wszyscy brali udział w zabawie „berek”. Największe zainteresowanie wśród dzieci wywołała jednak zabawa - „Mikołaj patrzy”. Dzieci ustawione były na linii końcowej boiska, Mikołaj znajdował się po drugiej stronie. Zadaniem było dotrzeć jak najszybciej do stojącego tyłem Mikołaja, zatrzymując się, gdy ten odwracał się w kierunku dzieci. Kto w momencie odwrócenia się przez zaproszonego gościa wykonał jakiś ruch, wracał na linię początkową. Uczestnicy stali, leżeli czy klęczeli w bezruchu w najróżniejszych pozycjach, żeby tylko nie zaczynać zabawy od początku.

Po dawce sportowych emocji wszyscy chętni mogli zrobić sobie zdjęcia z Mikołajem. Następnie, kiedy zrobiło się już odpowiednio ciemno organizatorzy zgasili oświetlenie znajdujące się na boisku. Dzieci zgromadziły się przy choince. Wszyscy głośno zaczęli odliczanie, które zakończone zostało zapaleniem choinki i innych kolorowych ozdób świątecznych. Po prawie dwóch godzinach wspólnej zabawy wszyscy z uśmiechem rozeszli się do domów. 

Tego samego dnia lodowisko w Drawsku Pomorskim udostępniane było dla chętnych bezpłatnie. W godzinach wieczornych dzieci odwiedził Mikołaj z workiem pełnym upominków i słodkości oraz całym zestawem przygotowanych konkurencji sportowych na łyżwach.

Kilka minut po godzinie 17 na zaproszonego gościa czekała już liczna grupa bawiących się na łyżwach dzieci. Po krótkiej rozmowie oraz zrobieniu zdjęć Mikołaj zachęcił dzieci do konkurencji sportowych na łyżwach. Jako pierwsze zadanie wstępne dzieci musiały pokonać slalom. Na każdego, kto wykonał go poprawnie czekał Mikołaj ze słodkim upominkiem. Kolejne zadanie było trudniejsze. Każde dziecko otrzymało kij do unihokeja i odpowiednią piłeczkę, slalom został odpowiednio utrudniony. Pomimo utrudnień każde dziecko w wyznaczonym czasie pokonało przeszkody. Na zakończenie pierwszej części organizatorzy widząc wysoki poziom jazdy na łyżwach przygotowali dodatkową konkurencję w postaci wyścigów grupowych.

W drugiej części imprezy lodowisko ponownie odwiedził Mikołaj ze swoim pomocnikiem, którym był instruktor tańca na lodzie. Przygotowali oni dla dzieci układy konkurencji sportowych nagrodzonych wieloma upominkami.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej