Rewitalizacja linii kolejowej Szczecinek – Runowo. U nas będzie szybciej

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan. Dworzec w Drawsku Pomorskim. Wyremontowany przez drawski samorząd. Aktualnie siedziba Informacji Turystycznej Drawska Pomorskiego. Urząd udostępnia również poczekalnię dla podróżnych Fot. Adam Cygan. Dworzec w Drawsku Pomorskim. Wyremontowany przez drawski samorząd. Aktualnie siedziba Informacji Turystycznej Drawska Pomorskiego. Urząd udostępnia również poczekalnię dla podróżnych

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły już przetarg na rewitalizację linii nr 210 przy wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.  Projekt szacowany jest na 177 mln zł i będzie dotyczył  modernizacji linii kolejowej na trasie Szczecinek – Runowo Pomorskie. Dotyczy on bezpośrednio gmin Czaplinek, Drawsko Pomorskie i Złocieniec w naszym powiecie.

Lepsze połączenie ze Szczecinkiem

Według dokumentacji podróż ze Szczecinka do Runowa Pomorskiego ma być krótsza o pół godziny. Do tej pory trwała półtorej godziny. Poprawi się także czas przejazdu do Szczecina.  PLK wymieni tory, rozjazdy i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Zwiększone zostanie również bezpieczeństwo na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami poprzez odnowienie 50 przejazdów kolejowo – drogowych.

Mają powstać wiaty, ławki i gabloty

Projekt zakłada poprawę poziomu obsługi podróżnych na 12 stacjach i przystankach. Pojawią się tablice informacyjne i gabloty z rozkładami jazdy. Nie zabraknie stojaków na rowery. Perony mają zostać przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto