Mistrzostwa Europy Karate. Złoto dla Eliza Wiskiej, brąz dla Wiktorii Skórki

  • Napisane przez  Rafał Zdyr
Fot. Rafał Zdyr Fot. Rafał Zdyr

25-26 listopada odbyły się 30 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin zorganizowane przez Holenderską Organizację Karate Kyokyshin KWF  w Narodowym Centrum Olimpijskim w Papendal. W turnieju wzięło udział 423 zawodników z 26 krajów w tym także na zaproszenie drużyny z Japonii, Australii, Stanów Zjednoczonych. 

Otwarcia dokonał Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero, gościem honorowym był prezydent Światowej Federacji Kyokushin Loek Hollander. Polską reprezentację młodzieżową reprezentowały Wiska Eliza oraz Skórka Wiktoria zawodniczki drawskiego klubu karate MUKS OYAMA. Wiska Eliza zdobyła w kategorii juniorki 16-17 lat w konkurencji kata złoty medal wyprzedzając zawodniczkę gospodarzy, natomiast w walkach w kategorii -50 kg brązowy medal ustępując w dogrywce w walce o wejście do finału zawodniczce z Japonii. Wiktoria Skóra( 12-13 lat) kolejna,  utalentowana  zawodniczka MUKS OYAMA zdobyła brązowy medal ustępując w walce półfinałowej zawodniczce z Rosji.

 

Po podsumowaniu startu naszych zawodniczek możemy stwierdzić, że od kilku lat reprezentują najwyższy poziom europejski, w dalszym ciągu doskonaląc się i podnosząc swoje umiejętności na coraz wyższy poziom. Był to najważniejszy start naszych zawodników w tym roku, który poprzedzony był długotrwałymi przygotowaniami oraz licznymi startami kontrolnymi w kraju na najwyższym szczeblu. W wyjeździe uczestniczyli jako trenerzy sensei Karol Korczyński i sensei Andrzej Tylka oraz opiekun Robert Skórka. Przewóz całej drawskiej drużyny oraz zawodników z Okręgowego Związku Karate zapewnił Pan Wojciech Kowalczyk. 

Dotychczasowe starty w turniejach przygotowujących oraz sam wyjazd na Mistrzostw Europy nie byłby możliwy gdyby nie instytucje i firmy na stałe wspierające działalność klubu MUKS OYAMA tj. Starostwo Powiatowe w Drawsku Pom., Urząd Miasta w Drawsku Pom., a także sponsorzy  PPUH Walerian Grzegorz Fabich, FW OLEX – TRANS Pana Edmunda Olesińskiego, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe " ANTA " Państwa Karpińskich, Nadleśnictwo w Drawsku Pom., a także rodzice dzieci trenujących w drawskim klubie.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej