W Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP w Drawsku Pomorskim trwają zajęcia w ramach projektu Akcja Aktywizacja YEI

  • Napisane przez  Beata Czerniawska
Na zdjęciu: beneficjenci  projektu AA YEI, osoba stojąca – Emilia Jakubowska doradca zawodowy w MCK OHP w Złocieńcu. Fot. Beata Czerniawska Na zdjęciu: beneficjenci projektu AA YEI, osoba stojąca – Emilia Jakubowska doradca zawodowy w MCK OHP w Złocieńcu. Fot. Beata Czerniawska

We wrześniu ruszył projekt Akcja Aktywizacja YEI realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych. W zajęciach uczestniczy 10 osób (6 kobiet i 4 mężczyzn) w wieku od 18 do 24 lat, niepracujących, nieszkolących się i nie posiadających kwalifikacji zawodowych. W trakcie realizacji projektu, który potrwa do końca sierpnia 2017 roku, wszyscy beneficjenci otrzymają wsparcie w postaci indywidualnego i grupowego doradztwa zawodowego, grupowych warsztatów z psychologiem, przejdą metamorfozę wyglądu oraz ukończą kursy zawodowe zakończone trzymiesięcznym stażem u pracodawcy. Osoby najbardziej potrzebujące otrzymają wsparcie w postaci indywidualnych konsultacji z psychologiem (5 osób), kursu przedsiębiorczości (3 osoby) i kursu prawa jazdy kat. B (4 osoby).

Aktualnie doradca zawodowy prowadzi cykl zajęć grupowych z zakresu komunikacji i relacji interpersonalnych, rynku pracy, metod aktywnego poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych i rozmowy kwalifikacyjnej. Zajęcia prowadzone w PPP OHP w Drawsku Pom. mają charakter praktyczny a warsztatowa forma spotkań skłania młodzież do aktywnego udziału i współpracy w grupie. W trakcie  licznych dyskusji i gier dydaktycznych beneficjenci projektu mają możliwość wyrażenia własnych opinii i doświadczeń zawodowych oraz życiowych. Zajęcia z doradca zawodowym pomogą uczestnikom we  wzmacnianiu kompetencji społecznych i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach w życiu zawodowym i osobistym. 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej