Przez godzinę mieszkańcy Rzęśnicy blokowali 20-tkę

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

W piątkowe popołudnie o godzinie 15-tej mieszkańcy wsi Rzęśnica w gminie Złocieniec zablokowali drogę krajową nr 20. Przechodząc na pasach dla pieszych przez ponad godzinę nie pozwalali na przejazd pojazdów. Wywołało to spore korki w tym rejonie jednak generalnie ruch odbywał się bez większych incydentów. Nad całą sytuacją czuwała drawska policja i straż miejska ze Złocieńca.

Niebezpieczny odcinek w Rzęśnicy

Powodem akcji jest brak poczucia bezpieczeństwa mieszkańców wsi na odcinku drogi we wsi. Pojazdy jeżdżą bardzo szybko i nie zwalniają we wsi. Brakuje tam znaków obszar zabudowany, a mieszkańcy nie maja chodnika.

O to właśnie dziś postulowali. Chcą aby ustawić znaki obszar zabudowany przy znakach wjazdu i wyjazdu do miejscowości Rzęśnica oraz budowy chodnika wzdłuż DK 20 na całej długości we wsi Rzęśnica.

Winna GDDKiA

Całą winą za blokadę obarczają Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie , która jak piszą w ulotce mieszkańcy negatywnie ustosunkowała się do ustawienia znaków D-42, D-43 Obszar Zabudowany w celu ograniczenia prędkości pojazdów przejeżdżających przez miejscowość. GDDKiA również nie chce wybudować mieszkańcom chodnika. Przyczyną jak zwykle są środki finansowe.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Więcej