Warsztaty malarskie w Bolegorzynie

  • Napisane przez  Bożena Kulicz
Fot. Bożena Kulicz Fot. Bożena Kulicz

Dzięki pozyskanej w ramach tegorocznego naboru „Działaj Lokalnie” dotacji Stowarzyszenie Muzeum PGR w Bolegorzynie zorganizowało warsztaty malarskie. Pod okiem złocienieckiej artystki, Elżbiety Majewskiej uczestnicy mogli spróbować swoich sił i malować własne obrazy na płótnie, które wzięli ze sobą do domów.

Wykonano także wspólnie dwa duże obrazy (reprodukcję Van Gogha i abstrakcję), które przyozdobiły świetlicę wiejską.

Oryginalne obrazy uczestniczek wystawione były w formie ekspozycji w świetlicy wiejskiej w Bolegorzynie i stanowiły ogromną atrakcję dla zwiedzających Muzeum licznych gości z całej Polski. Chwalono innowacyjność i pomysłowość projektu, podkreślając, że takiej oferty nie ma w ich otoczeniu. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty tworzenia ze zwykłych, kolorowych gazet przepięknych przedmiotów użytkowych, jak koszyki, stroiki, czy dekoracje domu.

W ramach projektu odnowiono także wiejski przystanek, nadając mu nową, naturalną  kolorystykę.

Projekt nie tylko stanowił ofertę kultury, szansę samorozwoju poprzez nabycie nowych umiejętności i ofertę atrakcyjnej możliwości spędzania wolnego czasu. Wpłynął bowiem na aktywizację lokalnej społeczności, na poprawę atrakcyjności miejscowości dla mieszkańców i turystów oraz wzmocnił zaangażowanie w sprawy publiczne. 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej