FINAŁ tegorocznych inicjatyw EKDUS w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Aneta Olszacka
FINAŁ tegorocznych inicjatyw EKDUS w Kaliszu Pomorskim

3. listopada dobiegły końca dwie inicjatywy realizowane w Kaliszu Pomorskim w ramach projektu EKDUS (Edukacja Kulturowa dla Umiejętności Społecznych) dofinansowane przez Narodowe centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018. 

Uwolnij tkaniny  - radość z szycia

Pierwsza z nich pt. „Uwolnij tkaniny  - radość z szycia” realizowana była przez J. Girtler i B. Tuziak.  Inicjatorki zachęcały uczestników projektu do wspólnego poznawania tajników szycia i wykorzystania nowych umiejętności do stworzenia toreb, maskotek, patchworków. Inicjatywa wymagała od uczestników dużo kreatywności. W efekcie powstało mnóstwo ciekawych i kolorowych prac, które zostały zaprezentowane na wystawie podczas finału. 

Przerwa na muzę w przerwie na lunch

Inicjatorkami działań realizowanych w ramach drugiego projektu pod hasłem „Przerwa na muzę w przerwie na lunch” były B. Tuziak i A. Olszacka. Młodzież zaangażowana w tą inicjatywę  uczyła się pracy dziennikarskiej tworząc redakcje radiowęzła szkolnego i wymyślając na każdy dzień października audycję pełną muzyki, a także ciekawostek, żartów czy życzeń.  Były one  mniej lub bardziej poważne, bo przede wszystkim miały uprzyjemnić uczniom i nauczycielom czas podczas długiej przerwy.  

Obie inicjatywy realizowane były przy współpracy Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim i Gimnazjum im. M. Skłodowskiej-Curie w Kaliszu Pomorskim. Finał rozpoczął się od multimedialnej prezentacji obu projektów. Zaprezentowane zostały filmy podsumowujące inicjatywy oraz fragmenty sond będących wynikiem warsztatów radiowych realizowanych w Szczecinie i w Kaliszu Pomorskim. Działania doceniła pani Dorota Ławniczak –dyrektor Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim  składając serdeczne gratulacje uczestnikom i inicjatorom. Popołudnie zakończyło się muzycznie. Jako pierwszy kilka improwizacji jazzowych wykonał zespół Improjazz Quartet, następnie zaprezentował się zespół NALEPA BAND prezentujący znakomity dorobek Tadeusza Nalepy przeplatany ciekawostkami, które przybliżyły publiczności prezentowane utwory, postać tego wybitnego twórcy, a także historie jazzu i bluesa na świecie i w Polsce. 

 

FINAŁ tegorocznych inicjatyw EKDUS w Kaliszu Pomorskim

Powrót na górę

Moje konto

Więcej