Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Zagadkowe tunele pod zamkiem w Siemczynie

  • Napisane przez  DSI na podstawie inf. projektu Jezioro Tajemnic
Zagadkowe tunele pod zamkiem w Siemczynie

Pod Pałacem Siemczyno i w jego okolicy odkryto właśnie podziemne przejście. Drożny jest niewielki fragment. Jednak wszystko wskazuje na to, że może być ich tam cała sieć!

Podziemne przejścia na terenie parku i błoni pałacowych w miejscowości Siemczyno (Zachodniopomorskie), o których krążyły legendy, istnieją naprawdę! To wielkie odkrycie IV Zlotu Poszukiwaczy Skarbów „Kocioł Świdwiński - Jezioro Tajemnic". Pomiary wykonane specjalistycznym sprzętem wskazują, że pod ziemią może być cała sieć rozgałęziających się i biegnących w różnych kierunkach przejść, które ciągle czekają na eksplorację. Do tego jednak z pewnością potrzebne jest uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód. Kto się tego podejmie?

Oto relacja Krzysztofa Jędrzejczaka z portalu „Georadar24”:

- Podczas zlotu część uczestników zajęła się fragmentem ceglanym, który okazał się łukiem stropu znajdującym się w parku. Po delikatnym usunięciu wypukłej ziemi oczom uczestników zlotu ukazał się strop. Odsunięto część ziemi zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa. Uczestnicy rozpoczęli oczyszczanie fragmentu chodnika, po około 1,5 metra niestety natknęli się na zawał – relacjonuje pan Krzysztof. -  W tym momencie użyto georadaru. Pozwolił on wytyczyć kierunek, w którym biegnie tunel. Oszacowano głębokość, szerokość i kierunek, w którym biegnie tajemnica. Pomiary pozwoliły jednoznacznie wskazać około 80 metrowy tunel i kolejne zawały biegnące w kierunku błoni pałacowych. Z opowieści pozyskanych od ludności miejscowej jest szansa, iż w tym miejscu występuje cała sieć tuneli. Niestety na tym etapie nie udało się określić ich przeznaczenia. Na pewno nie jest to system drenażowy, ponieważ rozmiary przestrzeni są zbyt duże. Podczas usuwania fragmentów ziemi napotkano fragmenty starych potłuczonych szkieł. 

Właściciele posesji są pewni, że Siemczyno, ze względu na historyczne umiejscowienie, oferuje wiele tajemnic i atrakcji, które do dziś nie zostały odkryte.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej