Państwowa Straż Rybacka ujęła kłusowników na jeziorze Lubie

  • Napisane przez  Agnieszka Waszczyk

Blisko 9 kilogramów ryb oraz sieć rybacka zostały znalezione przy 62-latku i jego koledze, którzy kłusowali na jeziorze Lubie. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj już usłyszeli zarzuty.

Wczoraj wieczorem drawscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jeziorze Lubie w okolicy miejscowości Gudowo, Państwowa Straż Rybacka ujęła dwóch mężczyzn dokonujących nielegalnego połowu ryb.

Jak się okazało 62-latek oraz jego starszy kolega byli obserwowani przez funkcjonariuszy Straży podczas wyciągania z wody zastawionych wcześniej sieci.

Kiedy mężczyźni zauważyli strażników, cały sprzęt wrzucili do jeziora mając nadzieję, że w ten sposób unikną konsekwencji swojej nielegalnej działalności.

Ich zabiegi na nic się nie zdały i funkcjonariusze wydobyli z wody sieć typu wonton. Znaleźli również 7 leszy o łącznej wadze blisko 9 kilogramów oraz kotwiczki z linką.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali kłusowników i osadzili ich w policyjnym areszcie. .

Wszystkie nielegalnie posiadane przedmioty oraz używana przez mężczyzn łódź zostały zabezpieczone jako dowody w sprawie.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzut nielegalnego połowu ryb.

Ustawa o rybactwie śródlądowym za to przestępstwo, między innymi przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, podanie wyroku do publicznej wiadomości oraz przepadek narzędzi połowowych, które służyły do popełnienia przestępstwa.

O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim wspólnie z innymi służbami ciągle pracuje nad ukróceniem tego procederu. Między innymi w ramach prowadzonych działań profilaktycznych została wydana broszura informacyjna zachęcająca wszystkich do wspólnej walki z nielegalnym połowem ryb i współpracy w tym zakresie z lokalnymi służbami. Pamiętajmy -  " kłusownik to też złodziej!

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto