Rozbudowa Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych

  • Napisane przez  Starostwo Powiatowe
Fot. Grzegorz Skurczyński Fot. Grzegorz Skurczyński

W czwartek, 22 września br., odbyło się uroczyste otwarcie nowo zagospodarowanego I piętra budynku Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych. Rozbudowa bobrowskiej  placówki przy ul. Seminaryjnej w Drawsku Pomorskim to większa pomoc dla dzieci z terenu powiatu i praca dla nauczycieli.

Remont piętra, zakup nowego sprzętu i pomocy edukacyjnych to kolejna inwestycja poczyniona przez Zarząd Powiatu Drawskiego. Oferta ZPE-T poszerzyła się o utworzenie klas przeznaczonych do edukacji dzieci z niepełnosprawnością w stopniu lekkim. Opieką zostali objęci uczniowie klas szkoły podstawowej.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Drawski Stanisław Kuczyński wraz z Burmistrzem Drawska Pomorskiego Zbigniewem Ptakiem, Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Drawskiego Markiem Banaszkiem oraz Dyrektorem placówki Krystianem Ignacakiem. 

W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczył także Wicestarosta Jacek Kozłowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz, Radni Rady Powiatu Drawskiego, kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele instytucji ściśle współpracujących z Placówką. 

Po ceremonii otwarcia goście zostali oprowadzeni po budynku. Wyremontowane sale lekcyjne i pomieszczenia terapeutyczne przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych wywarły na nich ogromne wrażenie. Marta Chmielewska-Kursa, nauczycielka ZPE-T w Bobrowie opowiedziała o zmianach, które zaszły i zajęciach prowadzonych w szkole.

Podczas spotkania zaprezentowano również prezentację multimedialną przedstawiającą pracę w Placówce. Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali swoje talenty artystyczne – maluchy zaśpiewały i zatańczyły, a starszaki zaprezentowały poezję. Goście otrzymali również symboliczne prezenty.

To kolejna inwestycja powiatu drawskiego w edukację dzieci i młodzieży niepełnosprawnej – inwestycja w budynek, ale przede wszystkim w ludzi, którzy wyciągają pomocne dłonie do drugiego człowieka. Bezprecedensowy rozwój usług w tym zakresie edukacji specjalnej spowodował, że liczba dzieci i młodzieży kształcącej się lub korzystającej z opieki w instytucjach prowadzonych przez powiat wzrosła z 42 do 124. Spowodowało to, że trzeba było zatrudnić dodatkowo 25 nauczycieli.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto