Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Prezydent RP na ćwiczeniach wojskowych NATO Steadfast Jazz 2013

  • Napisał 

7 listopada br. (czwartek) na poligonie w Drawsku Pomorskim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski będzie obserwował ćwiczenie NATO Steadfast Jazz 2013.

Ćwiczenie NATO "Steadfast Jazz 2013" (SFJZ13) przeprowadzane jest w dniach 2-9 listopada 2013 roku, a jego najważniejszym celem jest przeszkolenie i sprawdzenie w działaniu Sił Odpowiedzi NATO (NRF - NATO Response Force) - zaawansowanych technologicznie sił o wysokiej gotowości bojowej, składających się z komponentów: lądowego, powietrznego, morskiego i sił specjalnych, które Sojusz może w razie potrzeby szybko rozmieścić w dowolnym momencie i w dowolnym miejscu. W ćwiczeniu udział bierze ponad 6000 osób. Obok żołnierzy z armii 28 państw NATO, uczestniczy w nim personel z armii kilku krajów partnerskich, w tym z Ukrainy, Finlandii i Szwecji. 

Program wizyty Prezydenta RP:

  • godz. 10.15 – Udział Prezydenta RP w prezentacji przebiegu Steadfast Jazz 2013 (Oleszno k. Drawska Pomorskiego). Planowane wystąpienie Prezydenta RP
  • godz. 11.30 – Pokaz dynamicznego działania międzynarodowego batalionowego zgrupowania taktycznego (Pas Ćwiczeń Taktycznych).
  • godz. 12.45 – Oświadczenia dla mediów Prezydenta RP i Sekretarza Generalnego NATO

Według nieoficjalnych informacji podczas VIP DAY weźmie udział również kilka innych ważnych osobistości z państw członkowskich NATO. Będzie to sprawdzian dla lokalnych służb, które będą musiały zabezpieczyć wizytę najważniejeszych polityków z Europy.  

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej