Drawa pokonała Chemika Police 2:0

• Napisane przez  mksdrawa.futbolowo.pl

Drawa pokonała Chemika Police w 14 kolejce III ligi 2:0 (0:0). Bramki strzelili: Przemysław Brzeziański  w 63 min oraz Grzegorz Wawreńczuk w 90 min. To miał być trudny pojedynek dla naszego zespołu i taki właśnie był. Swoje trzy grosze dołożyła pogoda i stan murawy, który powodował, że piłkarze mieli momentami spore trudności aby utrzymać się na nogach.

Przez większość pierwszej połowy gra była wyrównana. Bardzo dużo walki w środku boiska i próba siłowego rozwiązywania akcji. Niestety praktycznie bez zagrożenia pod obiema bramkami. Tylko od czasu do czasu zawodnicy obu zespołów oddawali niby strzały na bramki jednak nie miały one szans na pokonanie bramkarzy. Tuż przed końcem tej części gry najlepsza sytuacja Drawy. Szybka akcja lewą stroną i strzał Zdunka. Piłka przechodzi obok bramkarza i zmierza do siatki. Niestety tuż przed linią dobija ją Brzeziański, a że jest na pozycji spalonej gol nie zostaje uznany.

Druga połowa to przewaga Drawy. Z minuty na minutę nasi piłkarze zaczynali przeważać we wszystkich aspektach. Co prawda nadal mnożyły się niedokładne podania ale wyraźnie zbliżaliśmy się do bramki Chemika. Wreszcie po mocnym dośrodkowaniu w 63 min najwyżej do piłki skacze Brzeziański i głową z bliskiej odległości otwiera wynik. Po golu nadal przeważamy i stwarzamy zagrożenie pod bramką. Goście starają się kontrować jednak bez większego przekonania. Ostatnie 10 min to powrót do gry z pierwszych 45-minut. Wiele strat i denerwujących podań do tyłu. W końcu 90 min i piękne podanie między stoperów do wychodzącego sam na sam Wawreńczuka, a ten ustala wynik tego meczu na 2:0.

To nie było piękne widowisko jednak liczą się 3 pkt, a te zostają w Drawsku! Po tym zwycięstwie umacniamy się na prowadzeniu w lidze tym bardziej, że grupa pościgowa pogubiła punkty. Zarówno Kaszubia jak i Bałtyk nie potrafili wygrać swoich meczów. Piąte z kolei 3 pkt muszą cieszyć największych malkontentów. To nie może być już przypadek ale trwała tendencja. Do końca roku pozostało nam zagrać ostatnią kolejkę tej rundy w Koszalinie z Gwardią, a później awansem dwie kolejki wiosenne. Najpierw pojedziemy do Gryfina, a później do Gdyni na mecz z rezerwami Arki. Ciekawe jak zaprezentuje się Drawa na trzech kolejnych wyjazdach. Jeżeli równie dobrze to jak ćwierkają ptaszki zima może być w Drawsku niezwykle ciekawym okresem na podejmowanie ważnych decyzji.

Na wyjątkowe słowa uznania zasłużył Hubert Jaskólski, który zatrzymywał praktycznie każdą akcję Chemika zmierzającą na nasza bramkę. Brawo!