Nowa kamienica w Drawsku Pomorskim

  • Napisane przez  Marzena Gręziak
Fot. Marzena Gręziak Fot. Marzena Gręziak

W ścisłym centrum Drawska Pomorskiego (na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Obrońców Westerplatte) powstaje nowoczesna kamienica, w której oprócz lokali mieszkalnych znajdą się również punkty usługowe i handlowe. Kamienica jest już praktycznie gotowa, a obecnie trwają w niej prace wykończeniowe.

Budynek charakteryzuje się nie tylko bardzo dobrą lokalizacją, ale również detalami architektonicznymi, które swoją formą i skalą nawiązują do sąsiednich budynków o walorach zabytkowych oraz kamienic, które znajdowały się na tym terenie przed laty. Teren inwestycji jest objęty ochroną konserwatorską, dlatego też projekt nowej zabudowy został uzgodniony z konserwatorem zabytków.

Inwestor obiektu

Nowa kamienica w Drawsku Pomorskim

Inwestorem jest firma "MAT-BET" z siedzibą w Słupsku. Jest to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, budową i sprzedażą mieszkań. Firma jest wiodącym realizatorem tego typu inwestycji na Pomorzu Środkowym.

Charakterystyka inwestycji

Nowa kamienica w Drawsku Pomorskim

Na parterze obiektu znajdują się dwa duże lokale usługowe z wejściami bezpośrednio z ulicy. Na dwóch pozostałych kondygnacjach znajduje się 12 przestronnych mieszkań, w tym dwie kawalerki z możliwością wydzielenia aneksu sypialnianego, dwa mieszkania 2-pokojowe oraz osiem mieszkań 3-pokojowych. Do każdego mieszkania przynależy pomieszczenie gospodarcze tzw. komórka lokatorska. Dodatkowo na terenie przynależnym do kamienicy znajduje się 11 miejsc parkingowych oraz 7 garaży. Wszystkie mieszkania zostały już sprzedane.

Termin zakończenia realizacji inwestycji planowany jest na 21 października 2016r.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej