II Triatlon z Bobrem

  • Napisane przez  Marcin Hnatkowski
II Triatlon z Bobrem

W minioną sobotę odbył się ciekawy wielodyscyplinowy rajd turystyczny „II Triatlon z Bobrem”. Rajd był prowadzony przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Drawsku Pomorskim i połączył w sobie trzy najpopularniejsze formy aktywnego spędzania czasu powiązane z elementami krajoznawstwa oraz historii naszego regionu.

Najpierw uczestnicy Triatlonu wyjechali w 22 km trasę rowerową zatrzymując się przy obecnie remontowanym, jednym z najciekawszych obiektów architektury ryglowej na naszym terenie, kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Mielenku Drawskim. Następnie przez Karwice i Żołędowo dojechali na pole namiotowe „Kominek” nad jezioro Dębno Małe.

II Triatlon z Bobrem

Kolejnym etapem było pokonanie na pieszo 9 km trasy. Była to głównie wędrówka leśnymi drogami nad most betonowy „Murzynka”, skąd uczestnicy spłynęli ok. 10 km jednym z najciekawszych odcinków rzeki Drawy nad jezioro Dębno Małe. Na zakończenie zorganizowano dla wszystkich ognisko i drobny poczęstunek, a także przeprowadzono konkurs wiedzy o regionie i wręczono nagrody.

 

II Triatlon z Bobrem

Przeprowadzenie rajdu możliwe było dzięki dofinansowaniu zadania przez Zarząd Powiatu Drawskiego w ramach otwartych konkursów ofert.

II Triatlon z Bobrem
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto