Drawa wygrywa z Bałtykiem 1:0 po strzale Owedyka

• Napisane przez  mksdrawa.futbolowo.pl

Drawa pokonuje w 12 kolejce spotkań Bałtyk Gdynia 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w 33 min strzelił Mateusz Owedyk.

Drawa już chyba pokonała kryzys z przed kilku kolejek, gdy nie mogliśmy wygrać czterech meczów z rzędu. Teraz zaliczamy już trzeci kolejny komplet i do tego gramy całkiem atrakcyjną piłkę.

Goście tak jak się można było spodziewać przyjechali do Drawska powalczyć o pełną pulę. Początek meczu dość wyrównany jednak z biegiem czasu Drawa zyskiwała wyraźną przewagę. Byliśmy szybsi i lepiej rozgrywaliśmy piłkę. Niestety marnowaliśmy niewybaczalne sytuacje. Z co najmniej 6 "setek" wykorzystujemy jedynie strzał głową Mateusza Owedyka w 33 min. Pierwsza połowa powinna się zakończyć wynikiem 3-4 bramkowym i tym zakończyć jakąkolwiek rywalizację w tym meczu. Tak się jednak nie stało i niestety w drugiej połowie drżeliśmy o wynik końcowy.

Druga odsłona tak jak koniec pierwszej z naszą przewagą jednak tym razem to z minuty na minutę goście coraz groźniej atakowali, a nasza obrona popełniała czasami szkolne błędy i tylko wyborna postawa naszego bramkarza pozwoliła w konsekwencji na zdobycie pełnej puli w tym meczu.

Mecz mógł się podobać, bo wiele w nim było ciekawych akcji i szybkich podań w dodatku zakończony naszym zwycięstwem, które daje nam awans na 2 lokatę w tabeli. 23 pkt, które zdobyliśmy już w tej rundzie to połowa tych, które w sumie Drawa skompletowała w sezonie 2012-13, a to daje do myślenia. Jeszcze popełniamy sporo błędów jednak chyba każdy powinien liczyć się z naszym zespołem, bo prezentujemy wysoki poziom jak na rozgrywki III ligi.

Najbliższy pojedynek to wyjazd do Szczecina na mecz z rezerwami Pogoni.