Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Remont drawskiej biblioteki

  • Napisane przez  Jolanta Pluto - Prądzyńska

Zakończył się etap prac przygotowujących bibliotekę do remontu. Puste pomieszczenia czekają już na rozpoczęcie prac rozbiórkowych i modernizacyjnych. W międzyczasie przeprowadzono postępowanie przetargowe na roboty budowlane i ich wykonawcą będzie  Firma  B-D Przemysław Papis, ul. Świętokrzyska 1 z Drawska Pomorskiego.

Wartość prac budowlano-remontowych to prawie 150 tysięcy złotych, a środki te zostaną wydatkowane z dochodów własnych Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim. Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest w połowie października, a obejmują one:  prace rozbiórkowe i demontażowe ( w tym wyburzanie ścianek działowych), roboty  malarsko-tynkarskie, wodno- kanalizacyjne i sanitarne, elektryczne i teleinformatyczne i wiele innych.

Równolegle do prac remontowych trwają prace przy wprowadzaniu i opracowywaniu księgozbioru do elektronicznej bazy MAK+, co umożliwi  czytelnikom korzystanie z katalogu on-line.

W trakcie trwania remontu przeprowadzone będą wszystkie postępowania na dostawę wyposażenia, na łączną kwotę 375 000 zł. Zakup pełnego nowego wyposażenia ( meble biblioteczne, biurowe, kuchenne, komputery, urządzenia do digitalizacji zbiorów, infokioski, itp.) zostanie sfinansowany ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie pn. „Przebudowa i modernizacja pomieszczeń drawskiej biblioteki wraz zakupem nowego wyposażenia” wykonane będzie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020

Realizacja zadania ma na celu nie tylko poprawę warunków pracy bibliotekarzy, komfort korzystania z zasobów biblioteki czytelnikom, czy poprawę wizerunku drawskiej biblioteki. Przede wszystkim biblioteka ma być obiektem dostępnym i przyjaznym osobom z różnymi dysfunkcjami ruchowymi i zdrowotnymi.

Celem prac budowlanych prowadzonych w bibliotece jest dostosowanie obiektu do nowoczesnych standardów i zmieniających się potrzeb różnych grup czytelników. Wykonane prace modernizacyjne i nowoczesna aranżacja wnętrz stworzą odpowiednie warunki lokalowe do wprowadzania oferty wykraczającej poza tradycyjne funkcje biblioteki, w tym umożliwią podnoszenie kompetencji cyfrowych mieszkańców.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej