Na poligonie drawskim zakończyły się ćwiczenia Anakonda 16

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Na poligonie drawskim zakończyły się ćwiczenia Anakonda 16

Dobiegły końca międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Anakonda 16. W miniony czwartek na zakończenie ćwiczeń zorganizowane zostały pokazy wojskowe na pasie taktycznym Bucierz, a także na terenie lotniska w Ziemsku.

Pokaz obserwował m.in. Antoni Macierwicz, Minister Obrony Narodowej, a także przedstawiciele resortów obrony państw NATO, attache akredytowani w Polsce, oraz przedstawiciele instytucji wojskowych, samorządowych, przedstawiciele instytucji współpracujących z CSWL Drawsko.

Minister Antoni Macierewicz podczas swojego wystąpienia na poligonie podkreślił, że założeniem ćwiczenia Anakonda–16 nie był atak. –Żadne z działań, które podejmujemy, żadne z ćwiczeń, które są prowadzone, nie mają charakteru agresywnego, ofensywnego wobec nikogo. Fundamentem polskiej armii, fundamentem NATO jest skuteczna obrona. Dla tej skutecznej obrony trzeba przeprowadzać takie ćwiczenia. Ich potęga, zakres, rozmiar, skuteczność działania pokazuje potencjalnemu przeciwnikowi, że jesteśmy zdolni odeprzeć jakąkolwiek agresję. W ten sposób cel został zrealizowany – powiedział minister.

W miniony piątek na terenie lotniska Ziemsko odbyło się uroczyste zakończenie ćwiczeń. W najbliższych dniach żołnierze będą wyjeżdżali zarówno transportem kołowym jak i kolejowym z terenu poligonu drawskiego.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto