Konkursy plastyczne na grę planszową oraz trasę turystyczną

  • Napisane przez  Karolina Podolska

Znamy już laureatów konkursów: plastycznego, na grę planszową oraz na trasę turystyczną. 

Laptopa za przygotowanie gry planszowej inspirowanej Akcją „Jezioro Tajemnic” przyznano Adeli Zarębie z Czaplinka. W nadesłanym projekcie widać bardzo dużo włożonego wysiłku i wiedzy na temat kolejnych wydarzeń i odkryć dokonanych w ramach Akcji oraz historii samego jeziora Drawsko wraz z okolicami. Gra ma wysokie walory edukacyjne. Starostwo Powiatowe chętnie nawiąże współpracę z producentami skłonnymi wprowadzić ją na rynek jako świetną rozrywkę i oryginalną pamiątkę z regionu.

Rower w konkursie plastycznym „Tajemnice naszych jezior” wygrał natomiast Wiktor Żochowski, również z Czaplinka. Po obejrzeniu prac jury postanowiło przyznać także 6 wyróżnień: Wiktorii Kamińskiej z Drawska Pomorskiego, Wojciechowi Ziębie, Oliwierowi Biegajło, Natalii Lewandowskiej i Aleksandrowi Małysowi z Czaplinka oraz Annie Preca z Kalisza Pomorskiego.

W odpowiedzi na ten konkurs wpłynęło 51 prac plastycznych, z czego 38 prac podlegało ocenie jury. Niestety, 13 prac nie było ocenianych z uwagi na braki formalne jak np. brak wypełnionych i podpisanych kart uczestnika.

Konkursy plastyczne na grę planszową oraz trase turystyczną

Natomiast w związku z konkursem na trasę turystyczną inspirowaną motywami „Jeziora Tajemnic” wpłynęła tylko jedna oferta konkursowa. Złożył ją Bartłomiej Hołownia ze Złocieńca.

- Praca ta zostanie wyróżniona gadżetami związanymi z akcją – informuje Starosta Drawski Stanisław Kuczyński. – Ponieważ jest ona rozwojowa, uważam że powinniśmy powrócić do tego konkursu w przyszłym roku. Ciągle przybywa nowych informacji i z tego powodu trasy mogą być jeszcze ciekawsze. Liczę też, że skłoni to do uczestnictwa dużo większe grono osób.

Organizatorem wszystkich konkursów było Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim. Były one elementami działań podejmowanych w ramach Akcji Eksploracyjno-Historycznej „Jezioro Tajemnic”. O terminie uroczystego wręczenia nagród laureaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

Przypominamy także o nowym konkursie związanym z Akcją: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz ze sponsorem firmą ECN- Systemy Nurkowe ogłasza konkurs na najciekawszą relację z nurkowania w jeziorze Drawsko w ramach Akcji Eksploracyjno-Historycznej „Jezioro Tajemnic”. Nagrodą jest profesjonalny skafander! Czas na nadsyłanie prac: do 30 listopada! Jednym z celów konkursu jest zebranie informacji koniecznych do przygotowania mapy wraków w jeziorze Drawsko. 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej