Wielkie manewny ANAKONDA 2016 - pamiętajcie że to tylko ćwiczenia

  • Napisane przez  Media Information Center Ex Anakonda-16
Fot. szer. Agnieszka Grzelak Fot. szer. Agnieszka Grzelak

Rozpoczęly się ćwiczenia Anakonda - największe manewry wojskowe w Polsce. Za pośrednictwem DSI Centrum Prasowe Ćwiczenia Anakonda-16 informuje mieszkańców, że w dniach 9-10 czerwca w powiecie drawskim odbędą się ćwiczenia doskonalące procedury działania na wypadek sytuacji kryzysowych. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przy współpracy żołnierzy uczestniczących w ćwiczeniu Anakonda-16, przeprowadzą:

- w dniu 9 czerwca o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Mielenku Drawskim - pozorowane działania związane z unieszkodliwianiem niebezpiecznych materiałów wybuchowych i chemicznych oraz udzielaniem pomocy osobom poszkodowanym.

W ćwiczeniach weźmie udział 50 żołnierzy z 1 pułku saperów w Brzegu i 5 pułku chemicznego w Tarnowskich Górach, 44 batalionu chemicznego Gwardii Narodowej Stanu Illinois, grupa 7 saperów z Litwy oraz zespół medyczny 25 grupy zabezpieczenia medycznego. Ponadto uczestniczyć będą strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim i Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości Rydzewo, Linowno i Zagozd. 

W trakcie ćwiczenia, na boisku w Mielenku Drawskim, zostanie zorganizowany pokaz sprzętu wojskowego z udziałem żołnierzy z Polski, USA i Litwy.

Obsługa medialna wydarzenia w dniu 9 czerwca przewidziana jest wyłącznie dla akredytowanych dziennikarzy. Ze względów organizacyjnych, przybycie przedstawicieli mediów zainteresowanych udziałem w wydarzeniu o godzinie 10.45, adres: Szkoła Podstawowa w Mielenku Drawskim, 78-500 Mielenko 47.

Do 8 czerwca do godz. 20.00 należy potwierdzić obecność wozów transmisyjnych. Szczegółowych informacji udziela Centrum Informacyjne ćwiczenia Anakonda-16 pod numerem telefonu: +48 261 474 641.

- w dniu 10 czerwca w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim – ćwiczenia związane z ewakuacją i udzielaniem pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia.

Anakonda-16 jest szóstą edycją ćwiczenia z udziałem 19 państw członkowskich NATO i 5 państw Partnerstwa dla Pokoju. Prowadzone będzie w dniach 7-17 czerwca br. i jest najważniejszym przedsięwzięciem szkoleniowym Sił Zbrojnych RP w 2016 r. W czterech komponentach: lądowym, powietrznym, morskim i wojsk specjalnych, ćwiczyć będzie ok. 31 000 żołnierzy, w tym 12 000 z Polski. Zaangażowane zasoby to 3000 różnego rodzaju pojazdów, 105 samolotów i śmigłowców oraz 12 okrętów marynarki wojennej.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto